Rubriky:

Florbal

Florbalový turnaj v Brně bude malým mistrovstvím světa

29. října 2009 14:26 - BRNO

Malé mistrovství světa nabídne v příštím týdnu od 6. do 8. listopadu turnaj Škoda Floorball Cup 2009, v němž v Městské hale ve Vodově ulici v Brně změří síly reprezentace Finska, Švédska, Švýcarska a Česka. Součástí akce bude i turnaj juniorských reprezentací všech čtyř zemí.

 

www.wfc2008.cz

"Tento turnaj bude pro nás akcí letošního roku. Do Brna se tak kvalitní turnaj vrací po jedenácti letech, kdy se zde hrála ještě ve staré hale jedna ze skupin mistrovství světa," řekl na dnešní tiskové konferenci předseda České florbalové unie Filip Šuman. Další velkou akcí bude příští rok od 4. do 8. května mistrovství světa juniorek v Olomouci.

Čeští florbalisté nechtějí hrát v měření s absolutní světovou elitou druhé housle. I když ještě ani jednou neporazili a neremizovali se Švédskem, poslední dvě vzájemná měření sil ale skončila loni na mistrovství světa v Ostravě a letos na Euro Floorball Tour prohrou pouze o jednu branku. "Chceme porazit Švýcarsko a ještě uspět alespoň v jednom zápase buď proti Švédsku nebo úřadujícím mistrům světa z Finska," nastínil cíl trenér českých reprezentantů Filip Vítek.

V takřka kompletní české reprezentaci se představí šest krajánků, chybí pouze zranění Aleaš Zálesný a Vojtěch Skalík. "V přípravě jsme se hodně zaměřili na rozehrávku. Kostra reprezentace je podobná jako při loňském mistrovství světa," dodal obránce české reprezentace Michal Kotlas.

Turnajovou novinkou budou po každém zápase bez ohledu na výsledek trestná střílení. Vítěz těchto nájezdů získá do tabulky bod, za vítězství v utkání jsou dva body.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal