Florbalisté mistrovských Vítkovic jsou v semifinále extraligy

Florbalisté mistrovských Vítkovic postoupili do semifinále extraligy, když vyhráli v třetím utkání čtvrtfinálové série v Liberci 4:2 a prošli přes Severočechy bez jediného zaváhání. Už dnes může dovršit posun mezi nejlepší čtyřku také vítěz základní části Tatran Střešovice, který se představí od 19:30 v pražském derby na Spartě.

Florbalisté SSK Vítkovice

Vítkovice v Liberci začaly dobře a už v osmé minutě vedly po trefách Petra Kološe a Martina Vladaře 2:0. Ještě v první třetině ale snížil v přesilovce Marek Štěpánek a v 25. minutě vyrovnal Jakub Ježek.

Favorit rozhodl v závěru. V 55. minutě si připsal vítěznou trefu Lukáš Hrubý, který ještě 29 vteřin před koncem přidal v přesilovce pět na tři druhý gól.

"Hráli jsme dobře, jsem spokojený s výkonem hráčů, ale bohužel přišel zkrat v poslední třetině," litoval trenér Liberce Zdeněk Skružný, že jeho tým netrápí favorita dál a série skončila. "Byla to utrápená výhra, ale postup do semifinále je doma," pochvaloval si naopak trenér Vítkovic Michal Deus.

Chodov vyhrál na hřišti Bulldogs Brno 5:4 a dostal se do vedení 2:1 na zápasy. Pražané vedli už v úvodu 2:0, ale domácí tým v průběhu utkání třikrát vyrovnal. Na trefu Jakuba Nohy z 58. minuty však už Brňané nezareagovali.

Extraliga florbalistů - čtvrtfinále, 3. zápasy:
FBC Liberec - 1. SC Vítkovice 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 12. Štěpánek, 24. Ježek - 55. a 60. L. Hrubý, 4. Kološ, 8. Vladař. Konečný stav série: 0:3.
Bulldogs Brno - JM Chodov 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)
Branky: 20. Komínek, 27. Fabián, 45. Kotlas, 46. Ondráček - 5. Schwan, 6. Jendrišák, 32. Řeřicha, 45. Šochman, 58. Noha. Stav série: 1:2.
19:15 SSK Future - Sokol Mladá Boleslav,
19:30 Sparta Praha - Tatran Střešovice.