Florbalisté Střešovic rozdrtili Chodov a jsou ve finále extraligy

Florbalisté Střešovic rozdrtili ve třetím semifinále Chodov 10:4 a postoupili do boje o titul, kde nebudou chybět ani počtrnácté od zavedení play off. Chodov skončil čtvrtý, nejlépe od roku 2000, kdy byl také jednu pozici pod stupni vítězů. Postup do finále si v sobotu může zajistit také úřadující mistr Vítkovice, které se za stavu 2:0 na zápasy představí od 19:30 v Mladé Boleslavi.

Skóre pražského derby v hale Sparty na Letné před 263 diváky otevřel po 108 vteřinách střešovický Hlavička a v 13. minutě zvýšil po přihrávce Jedličky nejproduktivnější hráč Tatranu v play off, Švéd Von der Pahlen. Chodov snížil 21 vteřin před koncem úvodního dějství v přesilovce díky Vaňáčovi.

Ve druhém části získal Tatran už pětibrankový náskok, který v 45. minutě ještě navýšil Tušek. Za domácí se pak trefil Schwan, který ale dostal v 58. minutě za hrubost červenou kartu číslo 3. Desítku v síti Chodova dovršil při přesilovce 17 vteřin před koncem Jedlička.

"Velmi dobrým výkonem ve druhé třetině jsme rozhodli, přesto jsme udělali spoustu zbytečných chyb v defenzivě. Pro vítězství ve finále musíme ještě minimálně o jeden rychlostní stupeň přepnout," řekl trenér Střešovic Jan Zahalka webu České florbalové unie.

Semifinále play off extraligy florbalistů - 3. zápas:
JM Chodov - Tatran Střešovice 4:10 (1:2, 2:6, 1:2)
Branky: 20. Vaňáč, 24. Řeřicha, 41. Šochman, 51. Schwan - 27. a 60. Jedlička, 35. a 40. Richter, 2. Hlavička, 13. Von der Pahlen, 23. Majer vlastní, 32. Deutsch, 38. Princ, 45. Tušek. Konečný stav série: 0:3.