Rubriky:

Florbal

Florbalisté Vítkovic ve finále v Praze rozdrtili Střešovice 8:1

2. dubna 2010 23:32 - PRAHA

Florbalisté mistrovských Vítkovic vstoupili úspěšně do finálové série extraligy a v Praze rozdrtili Tatran Střešovice 8:1. Hattrickem se na nejvyšší porážce nejúspěšnějšího českého klubu v historii podílel obránce Pavel Brus. Ostravané zlomili Tatran třemi góly za 143 vteřin mezi 27. a 29. minutou, kdy zvýšili své vedení na 5:1. Druhý zápas série na tři vítězství se hraje v sobotu od 21:00 v Praze v hale Sparty na Letné.

Vítkovice se radovaly před osmi stovkami diváků v hale Sparty na Podvinném mlýně hned v 27. vteřině z vedení, když střelu kapitána hostů Pavla Bruse z poloviny hřiště tečoval nešťastně Deutsch a skončila v Kafkově brance. Ostravané byli aktivnější, ale gólman Střešovic jim zvýšení náskoku nepovolil.

Mistr se pak ubránil při vyloučení Patrika Suchánka, ale v 18. minutě vyrovnal při Lehtinenově trestu po Jedličkově přihrávce u levé tyče osamocený Švéd Von der Pahlen. Za sto vteřin opět vedly Vítkovice, když při Deutschově vyloučení zamířil přesně opět Pavel Brus.

Ve druhém dějství stáhli domácí hru na dvě formace, ale Marcela Suchánka v šancích nepřekonali. Pak rychle prakticky ztratili naději na výhru. V 27. minutě zůstal nekrytý Tomašík a zvýšil na 3:1. Za 99 sekund se po standardní situaci prosadil Pavel Brus a dovršil hattrick.

Za 44 sekund překonal Kafku ještě Patrik Suchánek a do branky Tatranu šel náhradník Zich. Ten pak inkasoval po 42 vteřinách závěrečného dějství. Střešovicím se nedařilo, navíc Podhráský trefil tyč a výsledek na 8:1 upravili Kološ a Tokoš. Připravili tak nejúspěšnějšímu českému týmu debakl, který nepamatuje. Nic na stavu už nezměnily ani šance na obou stranách, kdy gólmany zachránily i tyče.

Vítkovice dělaly celý zápas Tatranu problémy aktivním presingem. "Musíme proti nim tak hrát pořád, nesmíme nic ani na chvíli podcenit, protože oni jsou jinak hodně nebezpeční," řekl vítkovický útočník Milan Tomašík.

Trenér Radomír Mrázek výsledek nepřeceňoval. "Dařilo se nám proměňovat šance a Tatran nedal své tutovky. Brankář Marcel Suchánek byl výborný," ocenil Mrázek. Ví, že série bude ještě hodně těžká. "Je to jen jedno vítězství, nic to neznamená. S Tatranem takový výsledek nic neudělá. My musíme hrát ještě lépe než dneska," doplnil Mrázek.

Kapitán Milan Fridrich měl jasno v tom, že tak, jak dneska hrál jeho tým, se o titulu nebojuje. "Tak se hrát opravdu finále nemůže. Vítkovice nás přejely. V defenzívě jsem hráli špatně a neproměňovali jsme šance. Co jsem dneska já nedal, to opravdu nejde," podotkl Fridrich. "V sobotu musíme hrát naší hru, je jedno jestli ten zápas skončil o gól nebo o sedm," dodal.

Finále play off extraligy florbalistů - 1. zápas:
Tatran Střešovice - 1. SC WOOW Vítkovice 1:8 (1:2, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Von der Pahlen (Jedlička) - 1. P. Brus, 20. P. Brus (Tomašík), 27. Tomašík (Kološ), 28. P. Brus (L. Hrubý), 29. P. Suchánek, 41. Vladař (Kološ), 47. Kološ (Tomašík), 51. Tokoš (Vladař). Rozhodčí: M. Sýkora, O. Sýkora. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 804. Stav série: 0:1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal