České florbalistky prohrály na EFT se Švédskem vysoko 2:10

České florbalistky utrpěly na úvod turnaje Euro Floorball Tour v Karlstadu s domácím Švédskem debakl 2:10. Lekci od úřadujících mistryň světa musely strávit při své premiéře i trenérky Karolína Šatalíková a Markéta Šteglová, který se vydaly na sever kvůli květnovému akademickému i juniorskému MS s širším kádrem. Český tým si ale díky Zuzaně Macurové připsal bod za výhru v pozápasových nájezdech. Druhý zápas mezi Švýcarkami a Finkami skončil smírně 7:7.

Švédky utkání jednoznačně ovládly. Po šesti minutách otevřela skóre Widarová a už v první třetiny zvýšily na čtyřbrankový rozdíl Stalbergová, Samuelssonová a Tjärnströmová. V druhém dějství se trefila dvakrát Eiremoová, skórovala i Akermanová a v 46. minutě upravila už na 8:0 Engelová.

Až poté se prosadily také Češky, když v 49. minutě skórovala Theodosisová. Desítku dovršily Samuelssonová a Lindströmová. V závěru se zapsala mezi střelkyně ještě další česká hráčka Girgleová. V rozstřelu český tým obral soupeřky o bod.

Druhý zápas čeká české florbalistky v sobotu od 14:00 proti Finsku.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Karlstadu
Švédsko - Česká republika 10:2 (4:0, 3:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 6. Widarová (Kristofferssonová), 13. Stalbergová (Renströmová), 15. Samuelssonová (Eiremoová), 17. Tjärnströmová (Engelová), 27. Eiremoová (Tjärnströmová), 31. Eiremoová (Tjärnströmová), 39. Akermanová, 46. Engelová, 52. Samuelssonová, 55. Lindströmová (Didrikssonová) - 49. Theodosisová (Lacková), 58. Girgleová (Paulovičová). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 411. Nájezdy vyhrála Česká republika, rozhodla Macurová.
Švýcarsko - Finsko 7:7 (2:4, 3:1, 2:2)
Branky: 11. Fricková, 20. Stadelmannová, 27. Stettlerová, 31. Zwinggiová, 36. Wikiová, 50. Andereggová, 54. Stellaová - 11., 36. a 57. Alankoová, 10. a 59. Haapasaloová, 4. Kokkoová, 10. Korhonenová. Nájezdy vyhrálo Švýcarsko, rozhodla Zimmermannová.