Rubriky:

Florbal

Asi jsem zaujala tím faulem, smála se Florbalistka sezony Křížová

13. června 2010 12:24 - PRAHA

Dvacetiletá útočnice FbŠ Bohemians Eliška Křížová se stala na pozici Florbalistky sezóny nástupkyní Ilony Novotné, která vládla anketě tři roky za sebou. Pomohlo jí k tomu i ukončení kariéry suverénky posledních let už v polovině sezony a Křížová se tak vydá v létě na první zahraniční angažmá do švýcarského Zugu s titulem nejlepší tuzemské hráčky.

 

ČFbU

"Asi jsem zaujala tím faulem, to byl asi nejslavnější okamžik sezóny," smála se Křížová v rozhovoru pro ČTK a server zensky.florbal.cz. I při sobotním slavnostním vyhlášení v pražském Divadle Na Jezerce se diváci v sále bavili v sestřihu jejím zákrokem na mistrovství světa ve Švédsku při souboji o bronz s Finskem, při němž zápasnickým stylem přehodila soupeřku přes mantinel.

"Ale vážně. Na mistrovství světa se mi dařilo, nějaké góly a přihrávky jsem dávala," doplnila jeden z možných důvodů svého vítězství nejproduktivnější hráčka extraligy. O 64 bodů porazila Magdalenu Šindelovou, další čtyři body ztrácela Novotná.

Vítězství nad florbalistkami o deset let staršími nebere jako symbolické střídání generací. "Mája Šindelová pořád patří k nejlepším hráčkám extraligy a my se jim přibližujeme. Myslela jsem si, že vyhraje Kristýna Jílková. Na mistrovství světa jí to šlo, v Tigers je taky velkou oporou, ve finále dávala góly," navázala Křížová. Více si však cení vítězství v anketě o nejužitečnější hráčku extraligy, kde jí prvenství vyneslo hlasování samotných florbalistek.

Do nové sezóny vstoupí jako hráčka švýcarského Zugu. Přerušila proto i na rok studium na FTVS. "Jde tam se mnou Terka Parysová a Hanka Lacková. Budeme tři Češky v jednom týmu, tak si myslím, že se rychle adaptujeme a půjde nám to. Doufám, že postoupíme s týmem do play off a dostaneme se co nejvýše," připojila Křížová.

Zahraniční angažmá bere jako životní zkušenost. "Jak jazykovou, tak i florbalovou. Doufám, že to budu moct pak zúročit i tady v Čechách," doplnila florbalistka, která se věnuje závodně také tancování. Se svým přítelem a tanečním partnerem se mu bude moci věnovat částečně i ve Švýcarsku. "Přesvědčila jsem ho, bude studovat ve Švýcarsku, takže bude možnost si tam také někdy zatancovat," dodala Křížová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal