Čeští florbalisté zakončili Polish Cup výhrou nad Polskem 11:1

RAKONIEWICE

Čeští florbalisté završili své vystoupení na Polish Cupu v Rakoniewicích vysokou výhrou nad domácím Polskem 11:1 a skončili na turnaji třetí. V závěrečném utkání si připsal čtyři body za tři branky a jednu asistenci Ondřej Fojta.

Čeští florbalisté - ilustrační foto.

Proti Polsku český tým od začátku splnil roli jasného favorita a už ve třetí minutě otevřel skóre Fojta. Ještě v úvodní části zvýšili na 4:0 kapitán Fridrich, Jendrišák a Skalík. Druhé dějství otevřely dvě rychlé trefy Křenka s Ostřanským během 30 vteřin a v polovině utkání Šebek, Fojta s Skalík zvýšili už na 9:0.

Desítku branek v polské síti dovršil v 46. minutě Richter. Gólmana Baráka připravil o čisté konto v 52. minutě Chlebda, ale za 61 vteřin měl poslední slovo Fojta, který završil hattrick.

Polish Cup florbalistů:
Polsko - Česká republika 1:11 (0:4, 0:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 52. Chlebda (Lech) - 3. Fojta (Sladký), 10. Fridrich (Podhráský), 12. Jendrišák (Skalík), 15. Skalík (Kotlas), 21. Křenek (Jendrišák), 21. Ostřanský (Fridrich), 30. Šebek (Fojta), 32. Fojta (Šebek), 33. Skalík (Jendrišák), 46. Richter (Fridrich), 53. Fojta (Jelínek). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 100.
Norsko - Dánsko 5:1 (2:0, 1:1, 2:0),
12:00 Finsko - Švédsko.