Rubriky:

Florbal

Čeští florbalisté mají v nominaci na EFT jedenáct krajánků

12. října 2010 16:39 - PRAHA

Jedenáct krajánků zařadil do nominace na listopadový turnaj Euro Floorball Tour ve finském Espoo trenér českých florbalistů Tomáš Trnavský. Turnaj, který se hraje od 5. do 7. listopadu, bude zápasovou generálkou na prosincové mistrovství světa v Helsinkách a Vantaa.

 

www.wfc2008.cz

Největší zastoupení ve dvacetičlenném kádru má s čtyřmi hráči český mistr Tatran Střešovice, odkud Trnavský pozval brankáře Tomáše Kafku, obránce Marka Deutsche a útočníky Milana Fridricha a Martina Richtra. Trio Tomáš Chrápek, Radek Sikora a Daniel Šebek zastupuje švýcarský Grünenmatt, který právě český reprezentační kouč vede.

Oproti zářijovému přípravnému turnaji v Polsku, kde měl Trnavský pětadvacetičlenný kádr, nastala v nominaci změna na postu brankáře, kde Jana Baráka nahradil David Rytych. Ve výběru nyní nejsou beci Milan Garčar a Michal Podhráský z Tatranu Střešovice, Michal Kotlas z Brna a útočníci Ondřej Fojta a Radim Křenek z Mladé Boleslavi.

Český tým vstoupí do turnaje ve Finsku v pátek 5. listopadu v 15:00 proti Švédsku, o den později od 18:00 změří síly s domácími úřadujícími mistry světa a v neděli od 13:30 je čeká duel se Švýcarskem. Mistrovství světa se hraje od 4. do 11. prosince.

Nominace českých florbalistů na Euro Floorball Tour v Espoo (5.-7. listopadu):
Brankáři: Tomáš Kafka (Tatran Střešovice), David Rytych (Josba/Fin.),
obránci: Marek Deutsch (Tatran Střešovice), Jan Jelínek (1. SC Vítkovice), Štěpán Slaný (Mladá Boleslav), Adam Štegl (JM Chodov), Pavel Brus (Nokia/Fin.), Tomáš Chrápek (UHC Grünenmatt/Švýc.), Aleš Jakůbek (Grasshopper Curych/Švýc.),
útočníci: Milan Fridrich, Martin Richter (oba Tatran Střešovice), Radek Sikora, Daniel Šebek (oba UHC Grünenmatt/Švýc.), Matěj Jendrišák (JM Chodov), Milan Tomašík (1. SC Vítkovice), Radim Cepek (Grasshopper Curych/Švýc.), Martin Ostřanský (UHC Alligator Malans/Švýc.), Vojtěch Skalík (HC Rychenberg/Švýc.), Tomáš Sladký (Koovee/Fin.), Aleš Zálesný (Warberg IC/Švéd.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal