Čeští florbalisté podlehli na EFT domácímu Finsku vysoko 1:8

ESPOO

Čeští florbalisté prohráli ve svém druhém vystoupení na Euro Florball Tour v Espoo s domácím Finskem vysoko 1:8. Svěřenci kouče Tomáše Trnavského tak nenavázali na páteční remízu se Švédskem 4:4. Dodatečný bod za výhru 2:1 po samostatných nájezdech získali také Finové. Poslední zápas na turnaji, který je generálkou na prosincové mistrovství světa v Helsinkách, čeká český tým v neděli od 13:00 se Švýcarskem.

Češi, kteří v pátek ztratili výhru se Švédy až tři vteřiny před koncem, sice v úvodní části duelu s domácím Finskem v poměru střel na branku nad Soumi vyhráli 6:3, ale nabrali dvoubrankovou ztrátu. V páté minutě otevřel skóre Järvinen, pak sice Češi odolali při trestech Jendrišáka a Štegla, ale v 16. minutě zvýšil na 2:0 Johansson.

Finové před téměř 900 diváky ve druhém dějství navyšovali skóre. Trefili se Vänttinen, v přesilovce při Šteglově trestu Hyvärinen a 11 vteřin před koncem druhé třetiny podruhé v zápase Järvinen. Mezi 44. a 45. minutou během 50 vteřin zvýšili už na 7:0 Järvi s Johanssonem. Čestný úspěch české týmu zaznamenal čtyři minuty před koncem Šebek, ale poslední slovo měl 51 vteřin před koncem Vänttinen.

Turnaj Euro Floorball Tour florbalistů v Espoo (Finsko)
Česká republika - Finsko 1:8 (0:2, 0:3, 1:3), nájezdy 1:2
Branky a nahrávky: 56. Šebek (Sladký) - 5. Järvinen (Forsten), 16. Johansson (Jussila), 28. Vänttinen (Johansson), 32. Hyvärinen (Öhman), 40. Järvinen (Wardi), 43. Järvi (Forsten), 44. Johansson (Väänänen), 60. Öhman (Tiitu). Rozhodčí: Skoog, Pettersson (oba Švéd.). Vyloučení: 0:5, navíc Chrápek (ČR) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 877.