Rubriky:

Florbal

Trio ostravských florbalistů možná prožije nejkratší oslavy titulu v historii

19. dubna 2011 14:35 - PRAHA

Obléci reprezentační dres je snem snad každého sportovce. Pro trojici ostravských florbalistů však nominace na víkendový podnik Euro Floorball Tour ve Švédsku představuje jistý zádrhel. Pokud totiž FBC Ostrava v úterním rozhodujícím finálovém duelu (od 17:30 v hale Sparty na Letné) porazí Tatran Střešovice, bude Petra Skácela, Petra Krzyžanka a Pavla Machalu čekat zřejmě nejkratší oslava titulu v historii.

 

www.wfc2008.cz

„Možná budou poprvé v životě litovat pozvánky do reprezentace. Pokud vyhrají titul, tak budou mít nárok na to to trošku oslavit a ve středu se dát dohromady. Ve čtvrtek je sraz a pak už jim neodpustím vůbec nic,“ komentoval s úsměvem zapeklitou situaci kouč národního týmu Tomáš Trnavský. „Nevnímám moc pozitivně, že finále letos vyšlo takhle. Kluci z Ostravy se bez ohledu na výsledek finále budou věnovat spíš regeneraci. Bylo by lepší, kdyby měli týden pauzu,“ poznamenal již s vážnější tváří trenér bronzového týmu z posledního MS ve Finsku.

Na víkendový turnaj v Linköpingu bere Trnavský dvacítku hráčů a do týmu se vedle zkušených opor rozhodl zařadit i řadu nováčků. V nominaci naopak nefiguruje ani jeden hráč ze Střešovic. „Kluky z Tatranu dobře znám, chci dát prostor mladým hráčům, které považuji za reprezentační naděje a chci, aby se ukázali. Hodně zvědavý jsem také na Martina Vladaře a další trojici legionářů z finské ligy. Stejně jako se těším na výkon Aleše Zálesného, který odehrál sezónu ve Švédsku,“ doplnil Trnavský.

Ženy míři do St. Gallenu

Reprezentaci žen čeká o víkendu turnaj EFT ve švýcarském St. Gallenu, kde výběr trenérky Markéty Šteglové absolvuje v prosinci mistrovství světa. „Odjíždíme s cílem vyzkoušet hráčky, o výsledky nám až tak nepůjde. Současně chceme zmapovat dějiště šampionátu,“ podotkla Šteglová, která přivítala významnou posilu v realizačním týmu: rekordmana v počtu reprezentačních startů a dlouholetého kapitána národního týmu Radima Cepka. „Pomůže jako pozorovatel i s taktickými záležitostmi, jeho zkušenosti se budou hodit,“ dodala reprezentační trenérka.

Víkend plný florbalu před sebou mají i výběry do 19 let. Juniory a juniorky čeká mezinárodní turnaj v bratislavské Stupavě.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal