České florbalistky na úvod EFT podlehly Švédkám 3:8

ST. GALLEN

České florbalistky v úvodním utkání turnaje Euro Floorball Tour ve švýcarském St. Gallenu prohrály se Švédskem 3:8. Druhý zápas sehrají svěřenkyně trenérky Markéty Šteglové v pátek od 18:00 s domácím Švýcarskem.

Úřadující mistryně světa překonaly brankářku Sukovou poprvé po 120 sekundách, kdy se prosadila Reingardová. V osmé minutě Češky vyrovnaly díky trefě Urbánkové po přihrávce Šimáčkové. Vedení vrátila Švédkám v 17. minutě Kristofferssonová.

Ve druhém dějství favoritky rychle rozhodly. Po dvou gólech Eiremoové a jednom Wikströmové vedlo Švédsko ve 27. minutě už 5:1. V polovině utkání snížila Dominika Šteglová, ale ještě v druhé části upravila opět na čtyřbrankový rozdíl svou druhou trefou v utkání Reingardová.

Na přelomu druhé a závěrečné dvacetiminutovky se Seveřanky ubránily v oslabení a v 43. minutě přidaly další branku díky Engelové. Už na 8:2 zvyšovala Widarová a v 58. minutě trošku zmírnila porážku z trestného střílení Billá.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v St. Gallenu (Švýcarsko):
Česká republika - Švédsko 3:8 (1:2, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 8. Urbánková (Šimáčková), 31. Šteglová (A. Bočanová), 58. Billá z trestného střílení - 2. Reingardová (Larssonová), 17. Kristofferssonová, 22. Eiremoová (Lindströmová), 25. Eiremoová (Lindströmová), 27. Wikströmová (Widarová), 36. Reingardová (Larssonová), 43. Engelová (Widarová), 49. Widarová (Strömbergová). Rozhodčí: Brändle, Niedermann (oba Švýc.). Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 190.
Švýcarsko - Finsko 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 32. Kujalaová, 47. Karjalainenová, 54. Alankoová z trestné střílení.