Čeští florbalisté podlehli Švédsku a jsou dál bez bodu

Čeští florbalisté prohráli ve druhém utkání na turnaji Euro Floorball Tour v Linköpingu s domácím Švédskem 1:4, podlehli i v dodatečných nájezdech 0:1 a zůstávají bez bodu. V posledním zápase čeká svěřence trenéra Tomáše Trnavského v neděli od 12:00 Švýcarsko, které také ještě nebodovalo. Úspěšnější tým tak obsadí třetí místo. O prvenství se utkají Švédové s Finy.

Ilustrační foto.

Švédové rozhodli zápas už v úvodní třetině. Ve třetí minutě je dostal do vedení Östholm, ve 12. minutě zvýšil při Křenkově vyloučení v přesilovce Björk a hned za dalších 33 vteřin upravil už na 3:0 Hagberg. Češi se pak neprosadili při Sundstedtově trestu.

V druhém dějství se hra vyrovnala, švédský gólman Rehn už měl stejně práce jako Rytych, ale stav se dlouho neměnil. V závěrečné části byli Švédové opět střelecky aktivnější a v 54. minutě díky Enströmově brance vedli už o čtyři góly. Za 92 vteřin zmírnil porážku Krzyžanek, jenž zaznamenal svou premiérovou trefu v národním týmu.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Linköpingu:
Švédsko - Česká republika 4:1 (3:0, 0:0, 1:1), nájezdy 1:0
Branky a nahrávky: 3. Östholm, 12. Björk (Hagberg), 12. Hagberg (Bodén), 54. Enström (Karlsson) - 56. Krzyžanek (Machala). Rozhodčí: A. Bienkowski, Chomnicki (oba Pol.). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 537.
Švýcarsko - Finsko 2:8 (1:4, 0:1, 1:3), nájezdy 1:2
Branky: 17. Reusser, 56. Scalvinoni - 10. a 53. Manninen, 15. a 22. Tiitu, 7. Kiviranta, 12. Luukko, 41. Hänninen, 54. Vänttinen.