Juniorští florbalisté deklasovali Lotyše a jsou v semifinále MS

WEISSENFELS

Čeští florbalisté porazili v závěrečném utkání v základní skupině A na mistrovství světa juniorů v německém Weissenfelsu Lotyšsko jednoznačně 12:4 a postoupili do semifinále. Souboj o finále svedou svěřenci trenérů Rudolfa Škubala a Radomíra Mrázka v pátek od 16:00 s Finskem.

Na Veltšmídovu trefu ještě odpověděl v sedmé minutě Akmenlauks, ale český tým do konce první třetiny díky Mayerovi a Žďárskému získal vedení 3:1. Pak odolávali Lotyši skoro až do poloviny utkání, než Natov, Vávra a Ondrušek během necelých čtyř minut upravili už na pětibrankový rozdíl.

Mrkose potom překonal Rajeckis, ale do konce druhého dějství dosáhli Češi už desítky na ukazateli skóre a v 55. minutě Dóža zvýšil na 12:2. Lotyši ještě v závěru dvěma góly mírně zkorigovali výsledek.