Rubriky:

Florbal

Vítkovice budou hrát o triumf na Czech Open s florbalisty Dalenu

13. srpna 2011 16:36 - PRAHA

Florbalisté Vítkovic budou bojovat v elitní kategorii mužů na mezinárodním turnaji Fortuna Czech Open v Praze o triumf se švédským klubem IBK Dalen. Vítkovice nejdříve ve čtvrtfinále porazily městského rivala FBC Ostrava 3:2 a v semifinále zdolaly švýcarské Langnau 7:4.

 

www.czechopen.cz

Dalen s exvítkovickým útočníkem Milanem Tomašíkem si poradil v play off postupně s Mladou Boleslavi (6:3) a Tatranem Střešovice (5:4). Finále se hraje v neděli od 15:30 v hale Sparty na Podvinném mlýně.

Naopak v elitní kategorii žen se nedočkají šestého vítězství na Czech Open za sebou české mistryně Herbadent SJM Praha 11, které prohrály v semifinále s Pixbem Wallenstam 1:3. To se ve finále, které startuje v neděli v poledne, utká s vítězem duelu mezi Churem a Dalenem.

V mužské elitě bude Dalen útočit na své třetí vítězství na turnaji po triumfech v letech 2005 a 2009, Vítkovice zase na premiérový úspěch na pražském florbalovém festivalu.   Naposledy český zástupce vyhrál v roce 1999, kdy se to povedlo Tatranu Střešovice, ale v té době ještě nebyl turnaj tak silně obsazený. Díky Tomašíkově účasti v týmu Dalenu je ale už jistá po 12 letech účast alespoň nějakého Čecha ve vítězném týmu.

Vítkovice byly v roce 1999 ve finále se Střešovicemi. "Už několik let slyšíme od starých borců, že oni hráli finále. Tak jsme je konečně vyrovnali. Netipoval bych finále, přípravné zápasy jsme nehráli dobře. Ale hra šla zápas od zápasu nahoru a dřeme jeden za druhého, v tom je to kouzlo," řekl oficiálním internetovým stránkám turnaje vítkovický útočník Lukáš Hrubý.  V základní skupině Vítkovice s Dalenem prohrály 1:4, teď budou hrát i o prémii 100 tisíc korun pro šampiona.

Střešovice vyřadily před porážkou s Dalenem z turnaje dalšího z původních favoritů. Wiler-Ersigen se s turnajem loučil podobně jako Pixbo a AIK Stockholm. "Když jsem se dověděl, že jdeme na Wiler, tak to nebylo příjemné. Radši jsme chtěli Vítkovice. Ale dávali jsme góly v pravou chvíli, a to rozhodlo," řekl gólman Tomáš Kafka.  "Důležitý výkon předvedla třetí lajna, jsou zápas od zápasu lepší. Já už jsem přidal jen něco v závěru. Jsme rádi, že jsme porazili dva top týmy. To byl náš cíl, máme víc než splněno," dodal Kafka po čtvrtfinále.

Langnau, které stejně jako Mladá Boleslav prošlo do čtvrtfinále až v kvalifikaci play off, před porážkou s Vítkovicemi vyřadilo obhájce vítězství Pixbo Wallenstam díky výhře 5:4. Vítěznou branku vstřelil ve vlastním oslabení český reprezentant Aleš Zálesný.

Zálesný byl v pátek ještě z výkonů Langnau hodně naštvaný, ale po výhře nad šestinásobným vítězem Czech Open Pixbem si spravil chuť. "Byl jsem naštvaný, je to pravda. Druhá lajna nehrála dobře, byla v minusu a Michal Rybka nedostával prostor. Teď nastoupil a je vidět, že to pomohlo. Ze začátku turnaje to nebylo dobré, ale teď se postupně zlepšujeme. Ukázali jsme sílu, ubránili dvě oslabení a navrch dali gól," řekl oficiálním stránkám turnaje Zálesný, který se vrátil do Langnau po ročním působení ve švédském Warbergu. Následně ale musel strávit vyřazení s Vítkovicemi.

 

Mezinárodní florbalový turnaj Fortuna Czech Open v Praze
Elitní kategorie mužů
Čtvrtfinále:
1. SC Vítkovice - FBC Ostrava 3:2 (Tokoš, Žák, Sova - Daniš, Šmída), Tigers Langnau - Pixbo Wallenstam 5:4 (Stucki 2, Trüssel, Mühlethaler, Zálesný - Östholm 2, Malmström, Johansson), Tatran Střešovice - SV Wiler-Ersigen 4:1 (Von der Pahlen, Olšiak, Ondrušek, Dóža - Ch. Hofbauer), Mladá Boleslav - IBK Dalen 3:6 (Michalík, Fojta, Marek Soukup - Torp 2, Tomašík, Boden, Hjort, Berglund).
Semifinále:
 1. SC Vítkovice - Tigers Langnau 7:4 (Tokoš 2, Jelínek, Hájek, Kološ, Žák, L. Hrubý - Stucki, Dysli, Krähenbühl, M. Gerber), Tatran Střešovice - IBK Dalen 4:5 (Von der Pahlen 2, M. Vávra, Garčar - Hjort 2, Boden, Svahn, Samuelsson).
Elitní kategorie žen
Čtvrtfinále:
Herbadent SJM Praha 11 - Česká republika '19' 2:1 (Jarolímová, Košturiaková - Žůrková), Umea - Pixbo Wallenstam 0:5 (Dahlgrenová 2, Perssonová, Arbeliusová, Larssonová), JM Chodov - IBK Dalen 0:6 (McNeilová, Asplundová, Öhmanová, Turtonová, Holmgrenová, Örnbergová), FbŠ Bohemians - Piranha Chur 1:2 (Jelínková - Bürgiová, Arpagausová).
Semifinále:
Pixbo Wallenstam - Herbadent SJM Praha 11 3:1 (Larssonová, Dahlinová, Helinová - Jarolímová).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal