České florbalistky prohrály na Polish Cupu se Švýcarskem 2:5

BABIMOST

České florbalistky si ve třetím vystoupení na Polish Cupu připsaly první porážku, když v Babimostu podlehly favorizovanému Švýcarsku 2:5. V druhém sobotním utkání čeká výběr trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové od 18:00 ve Zbaszynu další silný celek Finsko.

Do vedení se ale dostal český tým díky trefě Macurové v páté minutě. Vyrovnat mohla Ulberová z trestného střílení, ale neuspěla a ztrátu smazala až v 15. minutě Rüttimanová.

Stav otočila v úvodu druhé části Bärtschiová, na její trefu ještě odpověděla Adéla Bočanová, ale 55 vteřin před pauzou vrátila vedení Švýcarkám Vögeliová. Náskok favoritek ještě zvýšily Stadelmannová a Bärtschiová, v závěru neproměnila další penaltu Rüttimannová.