Čeští florbalisté utrpěli se Švédskem debakl

BRNO

Čeští florbalisté utrpěli na závěr Škoda Cupu v Brně debakl se Švédskem 5:15 a prohráli i v dodatečných nájezdech 1:2. Před závěrečným zápasem Finska se Švýcarskem klesli v turnaji série Euro Floorball Tour se čtyřmi body na poslední místo o skóre za Švýcary. Osmi body za pět tref a tři asistence se podepsal pod kanonádu úřadujících vicemistrů světa Patrik Hagberg.

Češi začali aktivně a ve druhé minutě trefil Tokoš tyč. V páté minutě předvedli rychlý brejk Švédové a skóre otevřel Hagberg. Seveřané byli ve vyrovnané hře produktivnější a díky Enströmovi a další trefě Hagberga získali rychle náskok 3:0. Machala s Chrápkem dokázali snížit na 2:3, ale následně hráli Švédové dvakrát v početní výhodě a při té druhé zvýšil 29 vteřin před pauzou na 4:2 Björk.

Od druhé třetiny Švédové zápas zcela ovládli. V polovině vedli 7:2, když se trefil znovu Enström, hattrick dovršil Hagberg a skóroval také Eriksson. Vzápětí sice korigoval stav Sladký, ovšem "desítku" dovršil favorit ještě v druhé části díky Samuelssonovi, Björkovi a dalšímu zápisu Hagberga.

Brankostroj Švédů se nezastavil ani v závěrečném dějství. Na hattrick dosáhli i Enström s Björkem, po trefě Henrikssona snížil na 4:13 Skácel. Na rozdíl 11 gólů unikli Švédové díky Antonu Karlssonovi a pátému zásahu Hagberga. Výsledek ještě stihl zkorigovat Skácel. I bonusový bod v nájezdech zajistili Švédsku Nordgren s Björkem, za domácí se trefil jen Tokoš.

Škoda Cup florbalistů, turnaj série Euro Floorball Tour v Brně:
ČR - Švédsko 5:15 (2:4, 1:6, 2:5), nájezdy nájezdy 1:2
Branky a nahrávky: 10. Machala (Skalík), 13. Chrápek (Ondrušek), 31. Sladký (Šebek), 50. Skácel, 59. Skácel (Garčar) - 5. Hagberg (Samuelsson), 7. Enström (Hagberg), 10. Hagberg (Samuelsson), 20. Björk (Hagberg), 24. Enström (Hagberg), 29. Hagberg (Östholm), 31. Eriksson (Henriksson), 34. Samuelsson (Östholm), 37. Björk (Nordgren), 38. Hagberg (Östholm), 41. Enström (Samuelsson), 49. Björk (Nordgren), 49. Henriksson (M. Karlsson), 52. A. Karlsson (Egebrant), 53. Hagberg (Enström). Rozhodčí: Järventausta, Myllykangas (oba Fin.). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 1413.
Finsko - Švýcarsko 7:4 (2:1, 2:2, 3:1), nájezdy 2:0
Branky: 7. a 53. Kapanen, 7. Hänninen, 25. Tiitu, 29. Halonen, 45. Koskelainen, 53. Mika Kohonen - 21. a 32. M. Hofbauer, 4. Gerber, 53. Antener.