České florbalistky rozdrtily na MS Maďarsko 12:1

ST. GALLEN

České florbalistky ve druhém utkání na mistrovství světa v St. Gallenu splnily roli jasného favorita a zvítězily nad outsiderem z Maďarska 12:1. Svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové vedou skupinu C s plným počtem čtyř bodů o dva před Slovenskem a Norskem.

Česká florbalová reprezentace

Závěrečné vystoupení v základní skupině čeká český tým ve středu proti Slovensku, které trénuje bývalý trenér národního týmu Jaroslav Marks. K postupu do čtvrtfinále i prvenství v tabulce stačí Češkám i remíza.

Maďarky se při neustálé převaze českého týmu úporně bránily a brankářka Benisová odolávala až do 11. minuty, kdy otevřela skóre po přihrávce Szotkowské zpoza branky Černá. Za 76 vteřin zvýšila po spolupráci s mladší sestrou Adélou Kamila Bočanová a ve 14. minutě skórovala Macurová. Na čtyřbrankový rozdíl upravila ještě osm vteřin před koncem první třetiny Pastušková.

V druhé třetině se opět dokázaly Maďarky bránit náporu českého týmu a ve 28. minutě navíc Vladárová brankářce Kubíčkové, která byla v zápase prakticky bez práce, pokazila čisté konto. Za 55 vteřin sice zvýšila Szotkowská, ale Maďarky držely pro ně přijatelný rozdíl ve skóre.

V závěrečné části už se ale rozběhl brankostroj českého týmu. Dvakrát se trefila Krupnová, jednou se prosadila také Vojáčková, podruhé v zápase Černá a "desítku" dovršila sedmnáctiletá Adéla Bočanová. Skóre pak ještě vylepšily Lacková a Kamila Bočanová.

Mistrovství světa florbalistek v St. Gallenu (Švýcarsko):
Skupina C:
ČR - Maďarsko 12:1 (4:0, 1:1, 7:0)
Branky a nahrávky: 11. Černá (Szotkowská), 12. K. Bočanová (A. Bočanová), 14. Macurová (Szotkowská), 20. Pastušková (K. Bočanová), 29. Szotkowská (Černá), 43. Krupnová, 46. Vojáčková (Szotkowská), 49. Krupnová (K. Bočanová), 50. Černá (Koníčková), 51. A. Bočanová (Krupnová), 55. Lacková (Jílková), 56. K. Bočanová (A. Bočanová) - 28. Vladárová (Bartóková). Rozhodčí: Heiskanenová, Heli Saarioová (obě Fin.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 560.
Norsko - Slovensko 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Nygardová, 10. Hermansenová, 20. Farnesová, 23. Lundeová, 52. Amundsenová - 9. Tardíková, 36. Backová.