Rubriky:

Florbal

České florbalistky zdolaly Dánky a v semifinále jdou na Finsko

9. prosince 2011 21:36 - ST. GALLEN

České florbalistky zvítězily v čtvrtfinále mistrovství světa v St. Gallenu nad Dánskem 5:1 a už vyrovnaly své historicky nejlepší umístění z minulého šampionátu. Hattrickem se na tom podílela Adéla Bočanová, které na všechny tři góly přihrála starší sestra Kamila. V pátek čeká svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové od 19:10 boj o finále s Finskem a zároveň první pokus získat premiérovou medaili.

 

ČFbU

Český tým nastoupil oproti minulým zápasům opět v pozměněném složení formací a musel od sedmé minuty dohánět ztrátu. Jarolímová totiž po akci Kotíkové zblízka ztroskotala na brankářce Kaarsbergové a Dánky se dostaly následně do přečíslení, které zakončila přesnou střelou do pravého horního rohu hvězda Seveřanek hrající ve švédském Dalenu Di Nardoová. Nápor českých florbalistek pokračoval, střelecky aktivní byla především Jarolímová, která také ve 14. minutě po přihrávce Kotíkové vyrovnala.

Adéla Bočanová se zdraví se spoluhráčkami. Ve čtvrtfinále proti Dánkám nastřílela hattrick.Adéla Bočanová se zdraví se spoluhráčkami. Ve čtvrtfinále proti Dánkám nastřílela hattrick.foto: ČFbU

Do druhé části české trenérky sáhly do složení první a třetí formace. Místo Jílkové se posunula k Urbánkové se Šteglovou Koníčková a k Szotkowské a Vojáčkové se zařadila nově Lacková. Druhý útok zůstal pohromadě a ve 22. minutě po osvědčené spolupráci nejproduktivnějších českých hráček na turnaji po výzvě Kamily Bočanové otočila stav její sestra Adéla. Neustálá česká převaha ale dlouho postrádala další brankové vyjádření.

České florbalistka Dominika Šteglová (vlevo) bojuje o míček s dánskou soupeřkou ve čtvrtfinále MS.České florbalistka Dominika Šteglová (vlevo) bojuje o míček s dánskou soupeřkou ve čtvrtfinále MS.foto: ČFbU

Zvýšení náskoku se dočkal výběr Šatalíkové se Šteglovou až ve 38. minutě, kdy se trefila Cepek Žižková a radovala se ze své vůbec první branky v národním týmu. V samotném závěru druhé části odmítla zdramatizování vývoje brankářka Kubíčková, která skvělým reflexivním zákrokem nohou vytěsnila tečovaný pokus Line Dyrholm Jensenové.

Česká florbalistka Anet Jarolímová úřaduje v dánské obraně ve čtvrtfinále MS.Česká florbalistka Anet Jarolímová úřaduje v dánské obraně ve čtvrtfinále MS.foto: ČFbU

Češky si v závěrečné části aktivní hrou hlídaly bezpečný náskok a v 50. minutě při vyloučení Pedersenové navýšily skóre. Opět se předvedly sestry Bočanovy a podruhé se trefila sedmnáctiletá Adéla, která ještě 22 vteřin před koncem dovršila hattrick a vylepšila si statistiky na turnaji o šestý gól a desátý bod.

Mistrovství světa florbalistek v St. Gallenu (Švýcarsko)
Čtvrtfinále
ČR - Dánsko 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Jarolímová (Kotíková), 22. A. Bočanová (K. Bočanová), 38. Cepek Žižková (Kotíková), 50. A. Bočanová (K. Bočanová), 60. A. Bočanová (K. Bočanová) - 7. Di Nardoová (Olaussonová). Rozhodčí: Bienkowski, Chomnicki (Pol.). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 653.
Sestava ČR: Kubíčková - Krupnová, Billá, Cepek Žižková, Kotíková, Pastušková, Macurová - Urbánková, Jílková (21. Lacková), D. Šteglová - A. Bočanová, K. Bočanová, Jarolímová - Szotkowská, Vojáčková, Koníčková. Trenérky: Karolína Šatalíková a Markéta Šteglová.
Finsko - Polsko 13:2 (7:1, 4:0, 2:1)
Branky: 2., 11. a 45. Ukkonenová, 3. a 45. Eliisa Alankoová, 22. a 40. Korhonenová, 7. Ella Alankoová, 10. Suomalainenová, 14. Timonenová, 16. Luomaniemiová, 26. K. Kujalaová, 33. vlastní - 18. Kwiecinská, 55. Samsonová.
O 9. místo
Rusko - USA 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 55. a 58. Rodinová - 26., 42. a 49. Muuriová, 9. Jumppanenová.
O 13. místo
Nizozemsko - Maďarsko 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Branky: 24. a 38. Kollauová, 35. a 44. Spijkermanová, 13. Kijlstraová - 27. Harmatová, 42. Susztáková, 44. Vértesiová.
O 15. místo
Austrálie - Japonsko 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
Branky: 25. Keoghová, 33. Quaifeová, 41. Allsoppová, 49. Cameronová, 58. Sevelová - 51. Gotová z trestného střílení, 57. Sawagučiová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal