Florbalisté Mladé Boleslavi zvítězili na hřišti Vítkovic a vedou

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v dohrávce 22. kola superligy nad dosud vedoucími Vítkovicemi 6:4 a posunuli se před ně o tři body. Středočeši si připsali 18. vítězství za sebou. Prohráli jen v prvním duelu sezony právě s Vítkovicemi, kterým podlehli doma 5:8. Po dvou gólech Mladé Boleslavi vstřelili Tadeáš Chroust a Jakub Bína, za poražené skóroval dvakrát Rostislav Gattnar.

Florbalisté Mladé Boleslavi vedou nejvyšší soutěž.

Mladá Boleslav v polovině úvodního dějství vedla 2:0 díky brankám Tadeáše Chrousta a Patrika Suchánka, který se prosadil krátce po skončení přesilové hry.

Za domácí snížil dvě sekundy před koncem úvodní části Adam Delong, ale Středočeši v polovině utkání během 100 vteřin unikli díky gólům Martina Tokoše a Tadeáše Chrousta do vedení 4:1. Na Gattnarovo snížení odpověděl Bína, který v 52. minutě v oslabení upravil i na 6:2. Porážku ještě zmírnili Gattnar a Jakub Hubálek.

Pátý Chodov vyhrál v předehrávce 24. kola na hřišti posledních Otrokovic 8:7 až v prodloužení. Čtyřmi góly zazářil v dresu Pražanů Petr Majer a pět bodů za gól a čtyři asistence si připsal Marek Vávra. Svým druhým gólem v utkání rozhodl po 19 sekundách nastavení Tom Ondrušek, který si připsal celkem tři body a osamostatnil se na druhém místě historické tabulky produktivity základní části nejvyšší soutěže.

Osmadvacetiletý Ondrušek má na kontě 514 bodů za 316 branek a 198 asistencí z 234 utkání. Překonal bývalou oporu FBC Ostrava Petra Skácela, který nasbíral 511 bodů za 214 gólů a 297 přihrávek ve 275 duelech. Suverénním lídrem je Jiří Curney z Mladé Boleslavi, který má 726 bodů za 400 branek a 326 asistencí z 328 utkání.

Na šesté místo před Spartu se posunul FBC Ostrava, který zdolal v dohrávce 18. kola dvanácté Pardubice 5:4. V přímém souboji o osmé místo vyhrál Liberec v Praze nad Black Angels 6:5. V 57. minutě o tom rozhodl Vojtěch Wiener, autor i dvou asistencí. Dvě branky a jednu přihrávku si za Liberec připsal Martin Čermák.

Superliga florbalistů:
Dohrávka 18. kola:
FBC Ostrava - Sokoli Pardubice 5:4 (2:1, 0:0, 3:3)
Branky: 18. a 43. Herblich, 15. Kittel, 43. Pešat, 44. Sládek - 41. z tr. střílení a 46. Teichman, 20. A. Šmíd, 51. Velc.
Dohrávky 22. kola:
1. SC Vítkovice - Mladá Boleslav 4:6 (1:2, 1:3, 2:1)
Branky: 36. a 56. R. Gattnar, 20. Delong, 58. Hubálek - 3. a 32. Tomáš Chroust, 36. a 52. J. Bína, 11. P. Suchánek, 31. Tokoš.
Black Angels - FBC Liberec 5:6 (3:0, 0:4, 2:2)
Branky: 3. Bauman, 6. Hromada, 17. Fryš, 50. Jan Kopecký, 53. T. Hanák - 22. a 27. Jakub Kopecký, 27. a 29. M. Čermák, 48. Valeš, 57. Wiener.
Předehrávka 24. kola:
Panthers Otrokovice - Chodov 7:8 v prodl. (3:2, 3:4, 1:1 - 0:1)
Branky: 4. a 26. Hrtús, 4. Koláčný, 11. Nehila, 24. Červenka, 26. Hrabal, 41. Vykopal - 11., 27., 31. a 45. Majer, 31. a 61. Ondrušek, 17. Mikeš, 33. M. Vávra.