Florbalisté Black Angels porazili druhé Vítkovice a jsou osmí

Florbalisté Black Angels porazili v dohrávce 16. kola superligy druhé Vítkovice 8:3 a posunuli se v boji o play off na osmé místo o bod před Liberec. V dresu Pražanů zazářil pěti body za čtyři branky a jednu asistenci Tomáš Hanák. Ostravané mohou ztratit v neděli naději na vítězství v základní části, pokud vedoucí Mladá Boleslav bude doma bodovat se Střešovicemi.

Florbalisté Black Angels.

Black Angels si mohou vylepšit pozici v neděli v dalším domácím duelu s posledními Otrokovicemi a za týden v neděli se představí v Pardubicích. Liberec bude živit naději na poslední volné místo v play off na konci příštího týden v hale předposledních Královských Vinohrad.

Proti favorizovaným Vítkovicím v úvodní části Black Angels dvakrát prohrávali, ale ve druhé třetině otočili stav na 5:2. V 55. minutě druhou trefou v utkání snížil Rostislav Gattnar, ale domácí třemi góly při power play do prázdné branky dovršili výsledek.

Šestá Sparta vyhrála na hřišti jedenáctých Pardubic 8:6 a třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl Mikuláš Krbec. Stejnou bilanci měl v barvách poražených také Jan Savický.

V souboji sedmého FBC Ostrava s Českou Lípou (9:4) tři hráči zaznamenali hattrick. Za domácí to byli Dominik Klimscha a Michal Sládek, za Severočechy Radek Krajcigr. Čtyři body za dvě trefy a stejný počet asistencí si připsal za vítěze Polák Wojciech Malajka.

Livesport superliga florbalistů:
Dohrávka 15. kola:
Sokoli Pardubice - Sparta Praha 6:8 (4:4, 1:2, 1:2)
Branky: 1. a 18. A. Šmíd, 7. a 27. L. Kučera, 10. Savický, 53. P. Černý - 8. a 26. Zouzal, 16. a 60. D. Beneš, 4. M. Krbec, 12. Křenek, 29. Kolstrunk, 42. Pažák.
Dohrávka 16. kola:
Black Angels - 1. SC Vítkovice 8:3 (1:2, 4:0, 3:1)
Branky: 30. z tr. střílení, 40., 58. a 60. T. Hanák, 31. a 34. J. Boček, 5. Renčín, 58. R. Hanák - 14. a 55. R. Gattnar, 4. Šindler .
25. kolo:
FBC Ostrava - FBC Česká Lípa 9:4 (3:0, 3:2, 3:2)
Branky: 1., 35. a 57. z tr. střílení Klimscha, 22., 34. a 59. Sládek, 20. a 46. Malajka, 10. Pešat - 26., 36. a 54. Krajcigr, 49. Jirsa.