Florbalistky Vítkovic a Chodova uspěly i ve druhých semifinálových duelech

Florbalistky Vítkovic a Chodova zvládly doma úspěšně i druhé semifinálové duely play off extraligy. Obhájkyně titulů z let 2018 a 2019 a vítězky základní části Vítkovice vyhrály v městském derby nad FBC Ostrava 5:1 a Chodov zdolal v pražském souboji Tatran Střešovice 2:0. Třetí a čtvrté zápasy sérií na čtyři vítězné hostí příští týden v sobotu a v neděli FBC Ostrava a Střešovice.

Florbalistky Chodova se radují z branky

Vítkovice po sobotní výhře 9:4 nezaváhaly ani ve 28. utkání v sezoně. Sice od 15. minuty prohrávaly po brance Kristíny Hudákové, ale ještě v první třetině vyrovnala Michaela Kubečková a ve 38. minutě otočila stav Sára Seevaldová. Ve třetí třetině nejdříve pojistila náskok Lucie Cholinská a dvěma góly dovršila výsledek Barbora Husková.

Také duel v Praze byl chudší na branky než v sobotu, kdy Chodov zvítězil 6:2. Tentokrát otevřela skóre 33 sekund před koncem druhé třetiny Adéla Polívková a vteřinu před koncem se prosadila ještě z trestného střílení Vanessa Rebecca Keprtová. Brankářka Hana Ranochová udržel podruhé v letošním play off čisté konto.

Extraliga florbalistek - semifinále play off; 2. zápasy:
Chodov - Tatran Střešovice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 40. Polívková, 60. Keprtová. Stav série: 2:0.
1. SC Vítkovice - FBC Ostrava 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky: 55. a 59. Husková, 20. Kubečková, 38. Seevaldová, 44. Cholinská - 15. K. Hudáková. Stav série: 2:0.