Vítkovice vyhráli na hřišti Chodova 9:6 a zahrají si superfinále

Florbalisté Vítkovic zvítězili v šestém semifinále extraligy v Praze nad Chodovem 9:6 a po výhře 4:2 na zápasy si zahrají v superfinále o titul s obhájcem triumfu Tatranem Střešovice. Boj o zlato se odehraje na jediný zápas v sobotu 21. dubna v 17:00 v pražské O2 areně. Chodov získal bronz a vyrovnal své historicky nejlepší umístění z let 1997 a 1998.

Ostravané vedli od páté minuty po Hájkově trefě. Ve 13. minutě sice vyrovnal Klápa, ale ještě v úvodní části Vítkovice unikly na rozdíl dvou branek, když nejdříve skóroval Tokoš a pak si v oslabení srazil nešťastně míček do vlastní branky Flousek.

Snaha Chodova o zkorigování stavu nevycházela a Vítkovice čtyřmi góly mezi 33. a 40. minutou nabraly směr do finále. Podruhé v utkání se prosadil Hájek a trefili se také Žák, Veltšmíd a Lukáš Hrubý. V 52. minutě upravil Tokoš už na 8:1. Chodov se ale nevzdal a po trefách Dóži, Podhráského, Štegla, Cepka a Jendrišáka dosáhl v čase 58:18 na skóre 6:8. Pojistku vítězství hostům však zajistil dovršeným hattrickem Tokoš.

Ani v 19. ročníku tak extraliga nepozná jiného vítěze než Střešovice či Vítkovice. Tatran má na kontě 14 titulů, Vítkovice čtyři. V play off, které se hraje od roku 1997, Střešovice ještě nikdy nechyběly. Vítkovice si finále, jež se letos hraje po vzoru švédské ligy v nové podobě, zahrají celkově posedmé.

Extraliga florbalistů - semifinále play off; 6. zápas:
JM Chodov - 1. SC Vítkovice 6:9 (1:3, 0:4, 5:2)
Branky: 13. Klápa, 53. Dóža, 54. D. Podhráský, 55. Štegl, 56. Cepek, 59. Jendrišák - 14., 52. a 60. Tokoš, 5. a 34. Hájek, 20. vlastní Flousek, 37. Žák, 40. Veltšmíd, 40. L. Hrubý. Konečný stav série: 2:4.