Čeští florbalisté prohráli na EFT s Finskem 1:3

Bern

Čeští florbalisté prohráli v úvodním utkání Euro Floorball Tour v Bernu s Finskem 1:3, ale připsali si alespoň dodatečný bod za vítězství po samostatných nájezdech 2:0. Další zápas čeká výběr trenéra Tomáše Trnavského v sobotu od 15:00 se Švédskem.

Na úvodní branku 452 diváků ve Sporthalle Wankdorf, kde se bude konat v prosinci mistrovství světa, čekalo až do 29. minuty, kdy se trefil v dresu úřadujících mistrů světa Kapanen. Český tým se dočkal vyrovnání 117 sekund před koncem druhé části při Kotilainenově vyloučení díky trefě Sladkého.

Favorit rozhodl ve třetí třetině, když ve 44. minutě nejdříve překonal gólmana Rytycha Aro a výsledek pojistil kapitán Mikko Kohonen. V nájezdech se trefili jen Skácel a Curney, který v dresu české reprezentace debutoval.

Česká republika - Finsko 1:3 (0:0, 1:1, 0:2), nájezdy 2:0
Branky a nahrávky: 39. Sladký (Tomašík) - 29. Kapanen (Jussila), 44. Aro (Kapanen), 52. Mikko Kohonen (Järvi). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 452.
Švýcarsko - Švédsko 3:5 (1:1, 1:2, 1:2), nájezdy 1:2