Česko Švýcarsko 5:8České florbalistky podlehly Švýcarsku, v turnaji jsou poslední

České florbalistky prohrály v závěrečném utkání na Euro Floorball Tour v Karlstadu se Švýcarskem 5:8, přestože vedly už 5:2, a skončily poslední. Nic platný nebyl svěřenkyním trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové ani hattrick Hany Koníčkové. Díky vítězství v dodatečných nájezdech 1:0 získaly Češky na turnaji jeden bod.

Hana Koníčková dávala góly, ale k výhře to nestačilo.

V repríze duelu o bronz z prosincového mistrovství světa v St. Gallenu, kde český výběr získal po výhře 3:2 historicky první medaili, se dostaly do vedení po 108 vteřinách Švýcarky. Po vyrovnání Koníčkově odpověděla Rittmeyerová, ale díky trefám Hašové v přesilovce, Macurové a znovu Koníčkové otočily Češky ještě v úvodní části na 4:2.

Koníčková dovršila hattrick ve 25. minutě v další početní výhodě, ale český tým dobře rozehraný zápas k historicky první výhře v EFT nedotáhl. V druhém dějství snížily na rozdíl jediné branky Ulberová a Vögeliová.

V závěrečné části nejdříve otočila góly ve 41. a 46. minutě Nötzliová, za 11 vteřin zvýraznila rozdíl Locherová a výsledek dovršila v závěru v přesilovce Suterová. V nájezdech skórovala jen Lacková.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Karlstadu (Švédsko):
Česká republika - Švýcarsko 5:8 (4:2, 1:2, 0:4), nájezdy 1:0
Branky a nahrávky: 5. Koníčková (Billá), 13. Hašová (Křížová), 14. Macurová (Dvořáková), 17. Koníčková, 25. Koníčková (Křížová) - 2. Hermannová (Scheideggerová), 6. Rittmeyerová (Wüthrichová), 29. Ulberová (Zwinggiová), 40. Vögeliová (Rittmeyerová), 41. Nötzliová (Martiová), 47. Nötzliová (Martiová), 48. Locherová (Kunzová), 59. Suterová (Nötzliová). Rozhodčí: Koskinen, Rannikko (oba Fin.). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Diváci: 203.
Švédsko - Finsko 6:1 (1:0, 3:1, 2:0), nájezdy 0:1.