Švýcarsko Česko 5:3 Čeští florbalisté prohráli na EFT se Švýcary a skončili poslední

Bern

Čeští florbalisté prohráli v závěrečném utkání na Euro Floorball Tour v Bernu s domácím Švýcarskem 3:5 a skončili poslední. Svěřenci trenéra Tomáše Trnavského podlehli i v dodatečných nájezdech 2:3, na konto si ze tří duelů připsali jediný bod za výhru v rozstřelu proti Finsku.

Český výběr se dnes dostal do vedení ve třetí minutě díky Tomašíkovi, ale k obratu zavelel Fankhauser a ve 14. minutě otočil Christoph Hofbauer. Při vyloučení Skácela ve 34. minutě zvýšil na 3:1 Matthias Hofbauer.

Švýcaři ale před 1207 diváky ve Sporthalle Wankdorf, kde se bude hrát v prosinci mistrovství světa, náskok ztratili. V druhé třetině snížil Curney a po 20 vteřinách třetí třetiny vyrovnal Richter. Vítěznou branku dal ve 49. minutě opět Matthias Hofbauer a 18 vteřin před koncem dovršil výsledek při přesilovce také druhou trefou v utkání Fankhauser.

V nájezdech rozhodla až šestá série, když se trefil Berlinger a Curney neproměnil. Předtím skórovali ze Švýcary Zürcher s Zimmermannem a za český tým Ondrušek s Garčarem.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Bernu:
Švýcarsko - Česká republika 5:3 (2:1, 1:1, 2:1), nájezdy 3:2
Branky a nahrávky: 7. Fankhauser (Schmocker), 14. Ch. Hofbauer (Fankhauser), 34. M. Hofbauer (Zimmermann), 49. M. Hofbauer (Fankhauser), 60. Fankhauser (Ch. Hofbauer) - 3. Tomašík, 36. Curney (Tomašík), 41. Richter (Ondrušek). Rozhodčí: Larinovs, Gross (oba Lot.). Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 1207.
Finsko - Švédsko 3:10 (0:3, 0:4, 3:3), nájezdy 2:3.