Česko - Slovensko 7:1Čeští florbalisté zakončili Staropramen Cup výhrou nad Slovenskem

Čeští florbalisté zvítězili v posledním utkání na Staropramen Cupu v Pardubicích nad Slovenskem 7:1 a ovládli tak turnaj bez ztráty bodu. Hattrickem se na dnešní výhře podílel útočník Milan Tomašík.

Po úvodním testu v sezoně čeká svěřence trenéra Tomáše Trnavského před prosincovým mistrovstvím světa ve Švýcarsku ještě zápasová generálka na začátku listopadu na Euro Floorball Tour ve švédském Växjö.

Proti Slovensku byli Češi jasnými favority a už v třetí minutě vedli díky Tomašíkovi. V polovině úvodní části zvýšil Zálesný a v druhém dějství upravili Suchánek, Tomašík a Rybka už na 5:0.

V 50. minutě sice pokazil Součkovi čisté konto Matejka, Češi pak ale ještě zvýraznili výhru po Tomašíkově třetím gólu a Rybkově druhé trefě v utkání.

Staropramen Cup florbalistů v Pardubicích:
ČR - Slovensko 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Tomašík, 10. Zálesný (Jelínek), 26. P. Suchánek (Zálesný), 32. Tomašík, 39. Rybka, 51. Tomašík (Sladký), 60. Rybka (Ondrušek) - 50. Matejka (Lajčiak). Rozhodčí: Bienkowski, Chomnicki (oba Pol.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 237.
Norsko - Švýcarsko 2:8 (0:3, 0:3, 2:2).