Střešovice i Herbadent postoupily do semifinále Poháru mistrů

Umea

Umea (Švédsko) 5. října (ČTK) - Florbalisté Tatran Střešovice i hráčky Herbadent SJM Praha 11 postoupili ve Švédsku snadno do semifinále Poháru mistrů. Tatran porazil lotyšský klub RTU/Inspecta vysoko 11:4 a v boji o finále jej čeká švédský Dalen s českým útočníkem Milanem Tomašíkem. Herbadent rozdrtil rovněž lotyšský celek RSU/Runway 11:1 a v semifinále nastoupí v sobotu proti finskému klubu SC Classic.

Radost florbalistů Střešovic

Na výhře Střešovic, které na turnaji obhajují finálovou účast z loňska z Mladé Boleslavi, se třemi góly podílel Fridrich, po dvou přidali Von der Pahlen, Richter a Ondrušek.

O tom, že se Tatran střetne s Dalenem, rozhodl Tomašík, který v 59. minutě zařídil výhru švédského týmu 6:5 nad SPV a zajistil prvenství ve skupině A.

V duelu Herbadentu s RSU tým z Rigy odolával převaze favorizovaných Češek jen do deváté minuty. Dvakrát se v zápase trefily Šteglová, Theodosisová a Jílková, soupeř skóroval až za stavu 0:10.

"Semifinále byl náš cíl. Měly bychom v něm předvést stejný výkon jako v zápasech ve skupině," řekla oficiálním stránkám České florbalové unie kapitánka Šteglová. Brankářku Kateřinu Honkýšovou trošku mrzelo, že přišla o čisté konto. "Bylo to chviličku před koncem. Na druhou stranu je důležitější týmová výhra než osobní statistiky," prohlásila Honkýšová.

Pohár mistrů ve florbalu v Umee (Švédsko):
Muži:
Skupina B:
Tatran Střešovice - RTU/Inspecta (Lot.) 11:4 (2:1, 6:2, 3:1)
Branky: 20., 40. a 49. Fridrich, 8. a 38. Von der Pahlen, 25. a 52. Richter, 26. a 29. Ondrušek, 31. T. Vávra, 59. Podhráský - 18. Bunka, 27. Levanovics, 34. Lisovskis, 57. Jansons. Rozhodčí: Lewis, Silvo (oba Fin.). Vyloučení: 1:7. Využití: 6:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 305.
Ženy:
Skupina A:
Herbadent SJM Praha 11 - RSU/Runway (Lot.) 11:1 (3:0, 4:0, 4:1)
Branky: 10. a 60. Šteglová, 19. a 32. Theodosisová, 30. a 50. Jílková, 9. Cepek-Žižková, 29. Urbánková, 30. vlastní, 43. Klímová, 52. Sádková - 57. Bilinská. Rozhodčí: Henriksen, Ingebrigtsli (oba Nor.). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 158.