ČR - Švédsko 2:9České florbalistky prohrály na úvod EFT se Švédskem

Curych

České florbalistky vstoupily do turnaje Euro Floorball Tour v Curychu porážkou se Švédskem 2:9 a prohrály i v dodatečných samostatných nájezdech 2:3. Hattrickem k tomu přispěla v dresu vítězek Cassandra Edbergová. V dalším utkání čeká český tým v sobotu od 16:00 Finsko.

Favorizované Švédky se dostaly do vedení už po 74 vteřinách díky Mattssonové a na další branku se čekalo až do úvodu druhého dějství. Hned 51 sekund po pauze zvýšila Rydfjällová.

Ve 29. minutě sice zkorigovala stav Krupnová, ale ve 32. minutě během 28 vteřin zvýšily náskok Seveřanek Edbergová s Wijkovou a v druhém dějství se trefila také Jakobssonová.

V závěrečné části nejdříve využila přesilovku Edbergová, pak skórovala i Tjärnströmová a Edbergová dovršila hattrick. Už na 9:1 upravila Dahlinová, poslední slovo měl Urbánková, která 57 sekund před koncem stanovila konečný výsledek.

Euro Floorball Tour žen v Curychu:
ČR - Švédsko 2:9 (0:1, 1:4, 1:4), nájezdy 2:3
Branky a nahrávky: 29. Krupnová (Macurová), 60. Urbánková - 2. Mattssonová, 21. Rydfjällová (Jakobssonová), 32. Edbergová, 32. Wijková, 34. Jakobssonová (Wijková), 41. Edbergová (Lindströmová), 51. Tjärnströmová (Eiremoová), 57. Edbergová (Lindströmová), 59. Dahlinová (Lindströmová). Rozhodčí: Juul, Kronow (oba Dán.). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 93.