Rubriky:

Florbal

Ambiciózní plán florbalistů: rozrazit severský blok

2. prosince 2012 00:35 - PRAHA

Od roku 2000 je finále florbalového mistrovství světa téměř výhradně severskou záležitostí. S jedinou výjimkou: před osmi lety senzačně narušil švédsko-finskou hegemonii český výběr, který v Curychu vybojoval historické stříbro. Letos se šampionát do Švýcarska vrací, a nejen proto tým trenéra Tomáš Trnavského sní o repríze finálového vystoupení.

 

ČFbU

Jenže pokud budou v úvodní fázi šampionátu, který v Bernu a Curychu startuje v neděli, platit papírové prognózy, český výběr čekají v semifinále Švédové. Kolébka florbalu, kterou nikdy v historii Češi nedokázali porazit…

„Kurzy u sázkovek asi budou vysoké, ale já věřím, že tenhle tým dokáže porazit každého,“ hlásí kapitán Milan Fridrich. Skutečně, kurzy na český titul se pohybují mezi 15:1 a 18:1, s odstupem za severskými velmocemi i domácím Švýcarskem.

Ani Švédi nejsou stroje

„Ale i Švédové mají slabinu, když neprospíme začátek zápasu. V Bernu jsme s nimi také dokázali stáhnout z 1:7 na 6:7 a nechybělo moc k remíze. Švédové nejsou stroje, ale lidí, kteří mají nervy,“ tvrdí trenér Trnavský.

Švédové po šesti světových titulech dvakrát přenechali trůn Finům, teď si nepřipouštějí třetí zaváhání v řadě. „A to je ideální čas je sestřelit. Když je někdo nahoře a moc si věří, je ideální čas ho dostat,“ hlásí Fridrich.

Na možná historickou bitvu ale případně přijde čas až za týden, vstup do šampionátu pro český tým obstará v neděli v Curychu souboj s outsiderem z Japonska.

Soupeři českého týmu ve skupině

2. 12. 16.30 Japonsko

3. 12. 19.30 USA

4. 12. 19.30 Lotyšsko.

Všechny zápasy vysílá živě ČT Sport.Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal