Florbalisté Střešovic vyhráli nad Chodovem a jsou druzí

Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice vyhráli ve 21. kole extraligy v pražském derby na hřišti Chodova 7:4 a udrželi si naději na vítězství v základní části. Tatran se kolo před koncem posunul na druhé místo, na vedoucí Vítkovice ztrácí tři body, ale má lepší bilanci ve vzájemných zápasech.

Radost florbalistů Střešovic.

Střešovice tak potřebují k tomu, aby dlouhodobou část počtvrté za sebou ovládli, porazit za týden v neděli v normální hrací době doma Otrokovice a spoléhat na to, že Vítkovice v Praze s Chodovem nebudou bodovat. V opačném případě vyhrají základní část poprvé od sezóny 2008/09 Vítkovice.

Tatran v Chodovem v této sezóně prohrál v polovině listopadu v duelu hraném v Chomutově 7:8 v prodloužení a pak na začátku ledna v semifinále Poháru České pojišťovny 3:5. Dnes vedl po dvou třetinách 5:1 a výhru už nepustil.

"Škoda zbytečně obdržených branek ve třetí třetině, ale jinak jsme podali slušný taktický výkon a bylo to perfektně odbojované," řekl trenér Střešovic Jan Zahalka oficiálním stránkám České florbalové unie. "Gratuluju soupeři k výbornému výkonu. Dneska se od nás odvrátilo štěstí, které jsme měli v předchozích dvou utkáních. Po celou dobu jsme byli jasně lepší, akorát jsme nedávali góly. Tatran vytěžil z minima maximum," podotkl kouč Chodova Radim Cepek.

AutoCont extraliga florbalistů - 21. kolo
JM Chodov - Tatran Střešovice 4:7 (0:3, 1:2, 3:2)
Branky: 35. a 45. Pražák, 44. Wahlgren, 53. Zozulák - 6. a 13. Ondrušek, 6. M. Vávra, 33. Kolísko, 39. Von der Pahlen, 47. Richter, 60. Riebauer.