florbal, muži

Florbalisté Tatranu Střešovice, Vítkovic a Chodova postoupili už po čtyřech zápasech do semifinále extraligy. Mistrovský Tatran dovršil výhru 4:0 na zápasy po výsledku 10:4 s SSK Future. Vítkovice si zajistily postup díky vítězství 3:2 v prodloužení v Brně a Chodov vyhrál na hřišti FBC Ostrava přesvědčivě 9:2. Mladá Boleslav otočila zápas v Otrokovicích, zvítězila 4:3 v prodloužení a vede 3:1.

Radost florbalistů Střešovic - ilustrační foto.

Hráči Future drželi ve Sportovní hale Jižní Město s Tatranem krok do poloviny utkání, kdy snížili na 2:3. Do konce druhé části ale Střešovice získaly pětibrankový náskok a bylo rozhodnuto. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se na výhře podílel kapitán Milan Fridrich. Gól a tři přihrávky si připsal Švéd Johan von der Pahlen.

"Soupeř nás potrápil skvělým nasazením a přístupem. Zahráli jsme si ve všech čtyřech zápasech florbal ve vysokém tempu," řekl webu České florbalové unie trenér Střešovic Jan Zahalka.

Vítkovice v Brně po první třetině vedly díky Davidu Matúšovi, ale stav otočili Josef Žižka a Marek Fuchs. Postup zajistil Ostravanům Tomáš Sladký, který v 55. minutě vyrovnal a po 59 vteřinách rozhodl nastavení. "Dnes jsme doslova porazili Kometu Brno, pro mě to byl po hodně dlouhé době odkoučovaný hokejový zápas. Každopádně je to 4:0. Jsem rád, že máme čtrnáct dní volno, abychom se doléčili," okomentoval tvrdost zápasu trenér Vítkovic Radomír Mrázek.

Chodov na hřišti FBC Ostrava vedl už ve 22. minutě 5:1 a bez potíží si postup pohlídal. Hattrick zaznamenal Matěj Jendrišák. Mladá Boleslav prohrávala v Otrokovicích už 0:3 a ještě v poslední minutě o dvě branky. Jenže 40 sekund před koncem třetí třetiny snížil Radek Gwuždž, šest vteřin před sirénou vyrovnal Pavel Bouška a v čase 62:36 rozhodl Petr Novotný.

Čtvrtfinále play off AutoCont extraligy florbalistů - 4. zápasy:
SSK Future - Tatran Střešovice 4:10 (0:2, 2:5, 2:3)
Braanky: 25. Tomáš Chroust, 30. Vaculík, 41. Řehoř, 52. Strachota - 9. a 40. M. Vávra, 37. a 59. Fridrich, 3. Natov, 26. Von der Pahlen, 32. Ondrušek, 38. Deutsch, 59. M. Podhráský, 60. T. Vávra. Konečný stav série: 0:4.
Bulldogs Brno - 1. SC Vítkovice 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 31. Žižka, 41. Fuchs - 55. a 61. Sladký, 9. Matúš. Konečný stav série: 0:4.
Panthers Otrokovice - Mladá Boleslav 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)
Branky: 15. Vaněk, 40. Koňařík, 44. Uhrinovský - 47. Hněvkovský, 60. Gwuždž, 60. P. Bouška, 63. Novotný. Stav série: 1:3.
FBC Ostrava - JM Chodov 2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
Branky: 10. Daniš, 34. Žák - 15., 22. a 49. Jendrišák, 47. a 55. Zozulák, 5. Klápa, 6. Dóža, 9. Wahlgren, 38. Pražák. Konečný stav série: 0:4.