Florbalisté Chodova a Vítkovic jsou krok od superfinále

Florbalisté Chodova a vicemistra Vítkovic jsou jedinou výhru od postupu do superfinále extraligy. Chodov vyhrál v pátém semifinálovém duelu nad šampiony ze Střešovic 5:4 po samostatných nájezdech a Vítkovice doma zdolaly Mladou Boleslav 4:3.

Patrik Dóža z Chodova se raduje z gólu.

Střešovice v Aréně Sparty na Podvinném mlýně prohrávaly v deváté minutě už dvoubrankovým rozdílem, ale Richter s Von der Pahlenem, který se po zranění vrátil do sestavy, do 14. minuty smazali ztrátu. V polovině utkání získali během 95 vteřin dvoubrankový náskok Tatranu Marek Vávra s Natovem. Do konce druhé části snížil Mikeš, který pak i trefou v 57. minutě zařídil prodloužení. V rozstřelu skórovali jen chodovští Wahlgren a Mikeš.

"Vyhrál šťastnější, nikoliv lepší tým," prohlásil trenér Střešovic Jan Zahalka na webu České florbalové unie. "Tatran podal výborný výkon a dnes určitě nevyhrál lepší tým. Bojovali jsme až do konce a vůlí nakonec vyhráli," řekl kouč Chodova Radim Cepek.

Vítkovicím získali dvougólový náskok Matúš s Tokošem. Ve 28. minutě snížil Ekl, ale na 3:1 upravil v přesilovce Veltšmíd. Ještě v druhé části se prosadil také v početní převaze Křenek a ve 45. minutě vyrovnal Salát. Za čtyři minuty rozhodl svou druhou trefou v utkání Matúš.

"Nechytili jsme začátek. Nakonec se nám podařilo dostat do hry, ale momenty, v kterých jsme mohli utkání otočit, rozbila oslabení. Věříme, že se do Vítkovic ještě podíváme," řekl manažer Mladé Boleslavi Tomáš Pacák.

Semifinále play off AutoCont extraligy florbalistů - 5. zápasy:
1. SC Vítkovice - Mladá Boleslav 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 2. a 49. Matúš, 16. Tokoš, 32. Veltšmíd - 28. Ekl, 36. Křenek, 45. Salát. Stav série: 3:2.
Tatran Střešovice - JM Chodov 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Richter, 14. Von der Pahlen, 30. M. Vávra, 32. Natov - 38. a 57. Mikeš, 5. Dóza, 9. Jendrišák, rozhodující sam. nájezd Wahlgren. Stav série: 2:3.
Semifinále play off florbalové extraligy žen - 5. zápas:
Herbadent SJM Praha 11 - FbŠ Bohemians 7:3 (5:0, 1:1, 1:2)
Branky: 2. a 3. Jarolímová, 1. Macurová, 5. Klímová, 14. Košturiaková, 32. Šteglová, 53. Čapková - 38. Hyršlová, 54. Surá, 55. Křížová. Stav série: 3:2.