Česká republika - Švýcarsko 4:7 České florbalistky prohrály na EFT se Švýcarskem

Brno

České florbalistky podlehly ve svém druhém utkání na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Brně Švýcarsku 4:7. Stejně jako po páteční porážce s Finskem si připsaly bonusový bod za výhru v nájezdech 2:0. Turnaj zakončí svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové v neděli od 15:00 proti Švédsku.

Švýcarky získaly v úvodním dějství slepenými góly dvoubrankové vedení. V osmé minutě překonala Provázkovou Nötzliová a za 47 vteřin zvýšila Wikiová. Po 45 sekundách druhého dějství snížila v přesilovce Krupnová a v 26. minutě vyrovnala Černá.

Dvoubrankový náskok opět získaly Švýcarsku Ulberová a Stellaová, ale hned po deseti sekundách odpověděla Krupnová a 13 sekund po začátku třetí třetiny smazala ztrátu Dominika Šteglová.

V 42. minutě vrátila Švýcarkám vedení z trestného střílení Wikiová, devět minut před koncem zvýraznila náskok Vögeliová a při power play dovršila výsledek Bachmanová. V nájezdech skórovaly jen Jarolímová a Koníčková.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Brně:
ČR - Švýcarsko 4:7 (0:2, 3:2, 1:3), nájezdy 2:0
Branky a nahrávky: 21. Krupnová (Billá), 26. Černá (Provázková), 40. Krupnová (Štéglová), 41. Štéglová (Urbánková) - 8. Nötzliová (Martiová), 9. Wikiová (Hermannová), 28. Ulberová (Zwinggiová), 39. Stellaová (Zwinggiová), 42. Wikiová z trestného střílení, 51. Vögeliová (Wikiová), 60. Bachmannová (Martiová). Rozhodčí: Hejnová, Romčáková (obě ČR). Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 537.
Švédsko - Finsko 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), nájezdy 1:0.