Rubriky:

Florbal

Chodov, Vítkovice a Střešovice jsou ve čtvrtfinále Czech Open

16. srpna 2013 14:32 - Praha

Forbalisté Chodova, mistrovských Vítkovic a Tatranu Střešovice postoupili do čtvrtfinále elitní kategorie mužů na mezinárodním turnaji Zone Czech Open v Praze. Chodov skončil třetí v osmifinálové skupině E díky vítězství nad Mladou Boleslaví 4:3. Vítkovice prošly kvalifikací o play off přes švýcarský Grünenmatt (3:1) a pražskou Spartu (2:0), Střešovice pak přes lotyšský Lerkings (4:2) a švýcarský Köniz (2:1 po sam. nájezdech).

 

Vít Šimánek, ČTK

V boji o semifinále se v sobotu od 10:00 utká Chodov na Vinohradech s obhájcem triumfu Pixbem Wallenstam, jehož dres hájí Patrik Dóža, bývalý hráč pražského vicemistra extraligy. Ve stejný čas na Podvinném mlýně svedou Vítkovice souboj s dalším švédským favoritem Dalenem, s někdejšími vítkovickými hráči Patrikem Suchánkem a Milanem Tomašíkem.

Ve 12:00 se na Podvinném mlýně střetnou Střešovice s finským mistrem SPV Seinäjöki, poslední dvojici tvoří švýcarské kluby SV Wiler-Ersigen a Grasshopper Curych.

Chodov dnes na závěr základní skupiny A vyhrál nad finskou Josbou 8:3 a skončil druhý o bod za Wilerem, v osmifinálové části pak podlehl Dalenu 1:2 a v českém duelu vystavil stop na turnaji Mladé Boleslavi. Ta pronikla do osmifinále díky výhře v "béčku" nad Spartou 4:2, před prohrou s Chodovem podlehla ještě Wileru 0:1. V prvním kole kvalifikace play off skončily Otrokovice, které prohrály se Spartou 2:4.

V ženské elitní kategorii pronikly do čtvrtfinále také tři české celky. Mistrovský Herbadent, který obhajuje vítězství na turnaji, se utká s finským týmem SB-Pro, Vítkovice se švédskou Umeou a FbŠ Bohemians se švýcarským Wizards Bern Burgdorf.

Mezinárodní florbalový turnaj Zone Czech Open v Praze:
Elitní kategorie mužů:
Skupina A: Josba Joensuu - JM Chodov 3:8, SV Wiler-Ersigen - Panthers Otrokovice 1:1. Konečné pořadí: 1. Wiler-Ersigen 3 zápasy/7 bodů (skóre 9:4), 2. Chodov 3/6 (12:9), 3. Otrokovice 3/4 (8:5), 4. Josba 3/0 (6:17).
Skupina B: Mladá Boleslav - Sparta Praha 4:2, Floorball Köniz - IBK Dalen 2:2. Konečné pořadí: 1. Dalen 3/7 (11:6), 2. Mladá Boleslav 3/6 (14:10), 3. Köniz 3/2 (9:12), 4. Sparta 3/1 (6:12).
Skupina C: Pixbo Wallenstam - Lekrings 9:1, Grasshopper Curych - 1. SC Vítkovice 4:2. Konečné pořadí: 1. Pixbo 3/9 (14:2), 2. Curych 3/3 (6:7), 3. Vítkovice 3/3 (8:10), 4. Lerkings 3/3 (7:16).
Skupina D: Sirius IBK - SPV Seinäjoki 2:5, Tatran Střešovice - UHC Grünenmatt 1:1. Konečné pořadí: 1. SPV Seinäjoki 3/9 (14:4), 2. Sirius 3/6 (10:10), 3. Střešovice 3/1 (5:10), 4. Grünenmatt 3/1 (4:9).
Osmifinálová skupina E: JM Chodov - IBK Dalen 1:2, Mladá Boleslav - SV Wiler-Ersigen 0:1, JM Chodov - Mladá Boleslav 5:4, SV Wiler-Ersigen - IBK Dalen 1:4. Konečné pořadí: 1. Dalen 3/9 (10:5), 2. Wiler-Ersigen 2/6 (7:6), 3. JM Chodov 3/3 (8:11), 4. Mladá Boleslav 3/0 (7:10).
Osmifinálová skupina F: Pixbo Wallenstam - Sirius IBK 5:3, SPV Seinäjoki - Grasshopper Curych 3:2, Pixbo Wallenstam - SPV Seinäjoki 0:2, Grasshopper Curych - Sirius IBK 3:3. Konečné pořadí: 1. SPV Seinäjoki 3/9 (10:4), 2. Pixbo 3/6 (8:6), 3. Curych 3/1 (6:9), 4. Sirius 3/1 (8:13).
Play off o postup do čtvrtfinále - 1. zápasy: Panthers Otrokovice - Sparta Praha 2:4, Floorball Köniz - Josba Joensuu 6:0, 1. SC Vítkovice - UHC Grünenmatt 3:1, Tatran Střešovice - Lerkings 4:2.
Play off o postup do čtvrtfinále - 2. zápasy: Sparta Praha - 1. SC Vítkovice 2:3, Floorball Köniz - Tatran Střešovice 1:2 po sam, nájezdech.
Program čtvrtfinále (sobota): 10:00 Pixbo Wallenstam - JM Chodov (Vinohrady), 1. SC Vítkovice - IBK Dalen (Podvinný mlýn), 12:00 SV Wiler-Ersigen - Grasshopper Curych (Vinohrady), Tatran Střešovice - SPV Seinäjöki (Podvinný mlýn).
Elitní kategorie žen:
Skupina A: IBK Dalen - ČR '19' 9:0, JM Chodov - Wizards Bern Burgdorf 1:2. Konečné pořadí: 1. IBK Dalen 3/9 (16:1), 2. Bern Burgdorf 3/4 (5:9), 3. JM Chodov 3/3 (4:5), 4. ČR '19' 3/1 (4:14).
Skupina B: Zug United - Německo 5:0, Herbadent SJM Praha 11 - Umea IBF 6:0. Konečné pořadí: 1. Herbadent SJM 3/9 (21:0), 2. Zug 3/4 (10:10), 3. Umea IBF 3/4 (7:12), 4. Německo 3/0 (1:17).
Skupina C: IBF Dalen - Elite Praha 3:1, 1. SC Vítkovice - SB-Pro 1:1. Konečné pořadí: 1. Vítkovice 3/7 (5:3), 2. IBF Dalen 3/6 (8:4), 3. SB-Pro 3/4 (8:5), 4. Elite 3/0 (2:11).
Skupina D: Pixbo Wallenstam - Slovensko 5:0, FBC Liberec - FbŠ Bohemians 1:6. Konečné pořadí: 1. Pixbo 3/7 (12:3), 2. FbŠ Bohemians 3/7 (13:6), 3. Slovensko 3/3 (8:12), 4. Liberec 3/0 (4:16).
Osmifinálová skupina E: Wizards Bern Burgdorf - Herbadent SJM Praha 11 2:3, Zug United - IBK Dalen 1:3, Wizards Bern Burgdorf - Zug United 3:2, IBK Dalen - Herbadent SJM Praha 11 1:4. Konečné pořadí: 1. Herbadent SJM 3/9 (12:3), 2. IBK Dalen 3/6 (9:5), 3. Bern Burgdorf 3/3 (5:10), 4. Zug 3/0 (3:11).
Osmifinálová skupina F: 1. SC Vítkovice - FbŠ Bohemians 3:3, Pixbo Wallenstam - IBF Dalen 2:2, 1. SC Vítkovice - Pixbo Wallenstam 3:3, IBF Dalen - FbŠ Bohemians 1:2. Konečné pořadí: 1. Vítkovice 3/7 (8:7), 2. Bohemians 3/7 (8:7), 3. Pixbo 3/3 (8:8), 4. IBF Dalen 3/1 (4:6).
Play off o postup do čtvrtfinále - 1. zápasy: JM Chodov - Německo 3:0, Umea IBF - ČR '19' 6:4, SB-Pro - FBC Liberec 3:0, Slovensko - Elite Praha 3:4 po sam. nájezdech.
Play off o postup do čtvrtfinále - 2. zápasy: JM Chodov - SB-Pro 0:4, Umea IBF - Elite Praha 8:1.
Program čtvrtfinále (sobota): 10:00 SB-Pro - Herbadent (Jižní sportovní), 10:30 FbŠ Bohemians - Wizards Bern Burgdorf (Tatran Střešovice), 12:20 Umea IBF - 1. SC Vítkovice (Jižní sportovní), 13:30 IBK Dalen - Pixbo Wallenstam (Tatran Střešovice).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal