Česko - Norsko 6:1Florbalistky zvládly bez potíží vstup do MS

Brno

České florbalistky potvrdily na úvod domácího mistrovství světa v Brně roli favoritek a vyhrály nad Norskem 6:1. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu pomohla obránkyně Nikola Černá. Další zápas čeká český tým v neděli od 17:00 proti Švýcarsku, s kterým bude zřejmě bojovat o prvenství ve skupině B.

České florbalistky se radují z jedné z branek do sítě Norska.

Češky v bouřlivé atmosféře před 2435 diváky v Městské sportovní hale Vodova po opatrném úvodu postupně zvyšovaly tlak, ale dlouho byla cítit i počáteční nervozita. Ze střeleckých pokusů nejvíce gólmanku Fosmarkovou ohrozil bekhend Jarolímové. Na druhé straně Christianová byla téměř bez práce.

Gólu se domácí tým dočkal 51 vteřin před koncem třetiny, kdy po ostřelování branky dotlačila míček do sítě Černá. Po první pauze trefila ve 24. minutě Jarolímová tyč a za minutu zvýšila Dominika Šteglová, která zakončila přečíslení trefou do levého horního rohu.

Norky ale v 28. minutě z ojedinělé akce snížily díky střele Torpové. Češky dávaly soupeřkám šance k brejkům nepřesnostmi. V 35. minutě je ale uklidnila Sládečková, která po přihrávce Černé trefila stejné místo jako Šteglová.

Ještě v druhé třetině zakončila kombinaci Niemcové a Paulovičové Vojáčková. V 46. minutě se prosadila také Urbánková a v závěru ještě zvýraznila výhru Hyršlová.

Mistrovství světa florbalistek v Brně:
Skupina B:
ČR - Norsko 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Černá (Jarolímová), 25. D. Šteglová, 35. Sládečková (Černá), 38. Vojáčková (Paulovičová), 45. Urbánková (A. Bočanová), 57. Hyršlová (Černá) - 28. Torpová (Farnesová). Rozhodčí: Göbel, Kronow (oba Dán.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 2435.
Sestava ČR: Christianová - Krupnová, Jílková, Černá, Čapková, Halfarová, Niemcová - A. Bočanová, Urbánková, D. Šteglová - Jarolímová, H. Sládečková, Hyršlová - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - od 41. navíc Hašová, Macurová, od 55. Billá. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička.
Švýcarsko - Lotyšsko 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)