Florbalistům Mladé Boleslavi chybí jediná výhra k semifinále

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve čtvrtém čtvrtfinálovém zápase extraligy v Praze nad FbŠ Bohemians 5:4 a za stavu 3:1 jim chybí jediná výhra k postupu mezi nejlepší čtyři. Rozhodnout mohou Středočeši v úterý doma. Mistrovské Vítkovice díky vítězství 3:2 v Brně vyrovnaly na 2:2 na utkání. To se podařilo i loňským finalistům z Chodova, kteří vyhráli v Otrokovicích 9:8 po samostatných nájezdech.

Ilustrační foto.

Vyrovnaný zápas Brna s Vítkovicemi rozhodl trefou v 52. minutě Zdeněk Žák. "Dnes to byl z naší strany play offový zápas. Díky bojovnému výkonu jsme se vrátili do série a uděláme vše pro to, abychom ji zvládli," řekl trenér Vítkovic Michal Deus.

Mladá Boleslav vedla už v 11. minutě 3:0, Bohemians se sice vrátili do hry, ale favorit těsnou výhru udržel. "Byl to náš nejhorší zápas v sérii. Vítězství jsme si dnes za školácké chyby ani nezasloužili. Věřím, že v úterý před domácími fanoušky předvedeme lepší florbal," uvedl trenér Mladé Boleslavi Tomáš Janeček.

V Otrokovicích rozuzlily divokou přestřelku až nájezdy, v kterých se trefili jen hostující Ondřej Mikeš a Matěj Jendrišák, jenž si připsal celkem čtyři body za tři branky a jednu asistenci. Dva góly a dvě přihrávky zaznamenal v dresu vítězů Michal Klápa a hattrick dovršil vítěznou brankou Mikeš.

AutoCont extraliga florbalistů - čtvrtfinále, 4. zápasy:
Bulldogs Brno - 1. SC Vítkovice 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 5. L. Ondráček, 51. Mendrek - 15. Šebesta, 15. Hájek, 53. Z. Žák. Stav série: 2:2.
FbŠ Bohemians - Mladá Boleslav 4:5 (2:3, 1:1, 1:1)
Branky: 17. Bagin, 18. Kopecký, 40. M. Šimek, 54. Poláček - 9. a 52. J. Bouška, 8. Fojta, 11. Křenek, 39. P. Bouška. Stav série: 1:3.
Panthers Otrokovice - TJ JM Chodov 8:9 po sam. nájezdech (3:2, 2:3, 3:3 - 0:0)
Branky: 44. a 48. Matejčík, 9. Vaněk, 11. Ťopek, 20. Uhrinovský, 31. Petřík, 35. Valčík, 45. Sovják - 9., 56. a rozhodující nájezd Mikeš, 31., 35. a 45. Jendrišák, 24. a 44. Klápa, 16. Kotlas. Stav série: 2:2.