Rubriky:

Florbal

Mladá Boleslav
Vítkovice 5:4 SN

Stav série 1:0

Curney zařídil v nájezdech výhru Mladé Boleslavi nad Vítkovicemi

21. března 2014 20:36 - Mladá Boleslav

Florbalisté Mladé Boleslavi vstoupili úspěšně do semifinálové série s mistrovskými Vítkovicemi, když zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech. Druhý tým základní části extraligy vyrovnal 19 vteřin před koncem základní hrací doby díky trefě Tadeáše Chrousta, v rozstřelu rozhodl v páté sérii Jiří Curney. Druhý duel série na čtyři vítězství se hraje v sobotu od 17:00 opět v Mladé Boleslavi.

Ostravané se ujali vedení po 78 vteřinách zásluhou Lukáše Hrubého, ale trefami v 11. a 14. minutě otočil stav Petr Novotný. V druhém dějství se skóre neměnilo, až ve 47. minutě vyrovnal Lukáš Řezanina.

Necelý osm minut před koncem třetí třetiny se znovu prosadil Hrubý, za 69 vteřin smazal ztrátu Tadeáš Chroust a šampiona dostal potřetí v utkání do vedení v 59. minutě Marek Bräuer. Výhru Vítkovicím sebrali Tadeáš Chroust a v nájezdech Curney.

"Klasicky nám utekl začátek zápasu. Zápas se lámal, když jsme Vítkovicím věnovali vedení špatným střídáním, na což upozorňuji celou sezonu. Díky štěstí v závěru zápasu jsme důležitý první zápas urvali," řekl trenér Mladé Boleslavi Tomáš Janeček webu ČFbU. "Dnes vyhrál šťastnější tým. Věřím, že v sobotu budeme mít více štěstí my a vyrovnáme sérii," uvedl kouč Vítkovic Michal Deus.

AutoCont extraliga florbalistů - semifinále, 1. zápas:
Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 2:3 - 0:0)
Branky: 11. a 14. Novotný, 54. a 60. Tadeáš Chroust, rozhodující sam. nájezd Curney - 2. a 53. L. Hrubý, 47. Řezanina, 59. Bräuer.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal