Česko - Švýcarsko 8:7Historický triumf florbalistů! Zdolali i Švýcary a poprvé vyhráli turnaj evropské tour

Velkolepým obratem dokonali florbalisté velkolepé vítězné dílo. Něco takového se jim ještě nepovedlo. Poprvé v historii ovládli turnaj Euro Floorball Tour! V České Lípě na závěr zdolali Švýcarsko 8:7 a zvítězili s osmi body. Tým Radima Cepka přitom se Švýcary prohrával už 1:4, ale zápas otočil. Hattrickem se podílel na vítězství útočník Tadeáš Chroust, Švýcarům nebyly nic platné ani čtyři trefy Matthiase Hofbauera. Češi před tím zdolali i Švédy (poprvé v historii) a Finy.

Český tým se před 840 diváky na zimním stadiónu dostal proti Švýcarům do vedení v deváté minutě, kdy využil přesilovku při Mauerově vyloučení Jendrišák. Soupeři díky dvěma gólům Hofbauera a jedné brance Riediho ještě v úvodní třetině strhli vedení na svou stranu.

Do druhé části nahradil Rytycha v české brance Kafka. Gólman, který v sobotu proti Finsku odchytal jubilejní 100. zápas v reprezentaci, po 113 vteřinách lovil balónek z branky a bylo to 4:1 pro Švýcary.

Do konce druhého dějství ale Češi průběh zvrátili. Tadeáš Chroust stihl po premiérové trefě v reprezentaci dovršit za necelých 12 minut hattrick. Mezitím skóroval i Curney.

Ve 43. minutě vyrovnal Matthias Hofbauer, ale pak se prosadili Ondrušek a Mikeš. Na 6:8 snížil opět Matthias Hofbauer, ale v 55. minutě vstřelil rozhodující branku Veltšmíd. Švýcarům dal ještě naději 110 sekund před koncem Engel, ale pak už Češi proti power play odolali.

"Nejde o to, že jsem dal tři góly, ale jsem hlavně rád, že jsme vyhráli jako tým a před úžasnými diváky vyhráli i celý turnaj," řekl útočník Tadeáš Chroust. "Byly to moje premiérové góly a jsem za to rád. Dlouho jsem se trápil a jsem rád, že mi to tam spadlo," doplnil Chroust.

"Zápas hodnotím pozitivně, protože jsme ho vyhráli, ale dostávali jsme hodně stupidní góly. Tři byly z malého brankoviště okolo tyček, což nám trenéři hodně zdůrazňovali. Je skvělé, že jsme zápas otočili a vyhráli, ale tohle musíme zlepšit," uvedl obránce Michal Podhráský v České televizi. "Ve vítězství na turnaji jsme ani nedoufali, je to skvělý úspěch na závěr sezony," dodal Podhráský.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v České Lípě:
ČR - Švýcarsko 8:7 (1:3, 4:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 9. Jendrišák, 26. Tadeáš Chroust (Suchánek), 29. Curney (Jendrišák), 32. Tadeáš Chroust (Sladký), 38. Tadeáš Chroust (Tokoš), 45. Ondrušek (Mikeš), 51. Mikeš (Podhráský), 55. Veltšmíd (Sladký) - 11. M. Hofbauer (Zürcher), 17. Riedi, 18. M. Hofbauer (Fankhauser), 22. M. Gerber (Friolet), 43. M. Hofbauer (Fankhauser), 52. M. Hofbauer (Engel), 59. Engel (M. Hofbauer). Rozhodčí: Bienkowski, Chomnicki (oba Pol.). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 840.
Finsko - Švédsko 7:2 (1:1, 2:1, 4:0).