Vítkovice - Djurgaarden 2:9Florbalistky Vítkovic čeká v semifinále Chur, muži nepostoupili

Florbalistky Vítkovic už s jistotou postupu do semifinále prohrály na Poháru mistrů v Curychu s favorizovaným Djurgaardenem 2:9. Ostravanky skončily ve skupině A druhé a v boji o finále je v sobotu od 19:30 čeká Chur, který si zajistil vítězství v "béčku" výhrou nad ruskou Naukou 9:2. Muži Vítkovic do play off nepostoupili; podlehli domácímu Grasshopper Curych 0:6 a turnaj pro ně skončil.

Vítkovické ženy v šesté minutě prohrávaly už 0:2, pak sice snížila Hana Sládečková, ale švédské šampiónky zápas ovládaly a po dvou třetinách vedly 8:1. Druhý vítkovický gól dala ve vlastním oslabení Denisa Ferenčíková.

Hattrick a jednu asistenci zaznamenala Matilda Sjödinová, dvě trefy a jednu asistenci si připsala Ranja Varliová a tři přihrávky nasbírala Sandra Mattssonová.

"První třetina byla ještě od nás solidní, měly jsme šance, ale ve druhé už jsme propadávaly před brankou. Ne nadarmo se říká, že Švédky jsou snad třikrát rychlejší," řekla serveru florbal.cz Ferenčíková.

Teď čeká Vítkovice Chur s českou útočnicí Hanou Lackovou. "Chur je na tom také dobře, musíme být na sto procent koncentrované, dohrávat souboje a hlavně dávat góly. Dnes jsme měly nějakých pět šest šancí a neuměly jsme se trefit," dodala Ferenčíková. Druhou dvojici tvoří Djurgaarden s finským SB-Pro.

Loučili se debaklem

Hráči Vítkovic v boji o semifinále neuspěli. Tým Grasshopper potřebovali porazit minimálně o dvě branky, ale rozloučili se debaklem. Naděje na účast v play off jim vzdálily už dva góly v úvodní třetině, v závěrečném dějství inkasovali čtyřikrát.

"Nebylo to vyloženě tak, že bychom dnes byli horším týmem. V první třetině jsme se do nich tlačili, ale nedokázali jsme využít situace, které se nám nabídli. Za tento turnaj se rozhodně nemůžeme stydět, protože jsme odehráli velmi kvalitní zápasy," řekl vítkovický útočník Marek Bräuer.

Grasshopper čeká v sobotním semifinále švédský Falun a další souboj o finále svede švýcarský mistr Wiler-Ersigen s českým útočníkem Danielem Šebkem a asistentem trenéra Radkem Sikorou s finským Happee Jyväskylä.

Pohár mistrů ve florbalu v Curychu:
Muži - skupina B:
Grasshopper Curych - 1. SC Vítkovice 6:0 (2:0, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 8. Parli (Meier), 17. Scalvinoni (K. Nilsson), 43. Wittwer (Zurcher), 45. Rüegger (Vizzini), 51. Parli (Meier), 55. Zurcher (Ladner). Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Pol.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 850
Konečná tabulka:
1.Grasshopper Curych2200012:56
2.Happee Jyväskylä2100112:113
3.Vítkovice200025:130
Skupina A:
Lekrings - Wiler-Ersigen 3:11 (1:2, 2:5, 0:4)
1.Wiler-Ersigen2200017:86
2.Falun2100119:73
3.Lekrings200024:250
Ženy - skupina A:
1. SC Vítkovice - Djurgaarden 2:9 (1:3, 0:5, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Sládečková (Mahdalová), 51. Ferenčíková (Niemcová) - 2. Sjödinová (Anderssonová), 6. Linströmová (Mattssonová), 15. Linströmová (Varliová), 21. Varliová (Mattssonová), 25. Varliová (Mattssonová), 28. Sjödinová (Nilssonová), 36. Malin Aanerudová (Mari Aanerudová), 37. Sjödinová (Wyrenová), 60. Nilssonová (Sjödinová). Rozhodčí: Güpfert, Ziegler (oba Švýc.). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 242