Finsko - Česko 9:6Florbalisté prohráli na úvod EFT s Finskem, florbalistky vyhrály

Hämeenlinna

Čeští florbalisté podlehli v úvodním utkání na Euro Floorball Tour v Hämeenlinně Finsku 6:9. Svěřenci trenérů Radima Cepka a Zdeňka Skružného sice vedli před polovinou zápasu 4:2, ale domácí výběr pěti góly ještě ve druhé třetině rozhodl. Hattrick si v dresu vítězů připsal Tero Tiitu. V sobotu se český výběr od 15:00 utká se Švédskem.

Skóre otevřel v polovině úvodní části Tiitu, ale nerozhodný stav po první třetině zařídil Suchánek. Ve 23. minutě vrátil Finům vedení v přesilovce Tiitu, další minuty patřily Čechům. Mezi 25. a 28. minutou otočili stav Tokoš, Dóža a Ondrušek.

Více ale už Finové soupeři nepovolili a sami rychle rozhodli. Mezi 34. a 36. minutou skórovali třikrát v rozmezí 98 sekund. V závěrečném dějství zmírnili porážku Mikeš a Jendrišák.

Florbalistkám vyšel obrat

České florbalistky porazily v úvodním utkání na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Praze Švýcarsko 5:3, zápas otočily díky čtyřem trefám v závěrečné třetině. Nový trenér Miroslav Janovský si tak mohl vychutnat úspěšnou premiéru. V sobotu čeká český tým od 17:00 duel se Švédskem.

Do vedení se dostaly po 100 vteřinách hry Švýcarky díky Stellaové a na vyrovnaní Bachmaierové ze 13. minuty rychle odpověděla Scheideggerová. Po bezbrankové druhé části patřilo závěrečné dějství domácím. Krupnová, Urbánková a Ratajová otočily na 4:2. V závěru ještě snížila Ulberová, ale poslední slovo měla Krupnová.

Euro Floorball Tour mužů v Hämeenlinně (Finsko):
Finsko - ČR 9:6 (1:1, 6:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 10. Tiitu, 23. Tiitu (Väänänen), 29. Töllikkö (Hulmi), 31. Pfitzner (Mika Kohonen), 34. Koskelainen (Kailiala), 35. Tiitu (Mika Kohonen), 36. Kailiala (Koskelainen), 42. Molainen (Salo), 46. Kapanen (Töllikkö) - 16. Suchánek (Veltšmíd), 25. Tokoš, 27. Dóža (Curney), 28. Ondrušek (Tokoš), 46. Mikeš (Dóža), 54. Jendrišák (Tomašík). Rozhodčí: Skoog, Hamberg (oba Švéd.). Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 548.
Švédsko - Švýcarsko 6:2 (1:1, 0:1, 5:0).
Euro Floorball Tour žen v Praze:
ČR - Švýcarsko 5:3 (1:2, 0:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 13. Bachmaierová, 44. Krupnová (Urbánková), 57. Urbánková, 58. Ratajová, 60. Krupnová - 2. Stellaová, 15. Scheideggerová (Stellaová), 60. Ulberová (Wikiová). Rozhodčí: Edinová, Nilssonová (obě Švéd.). Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 353.
Švédsko - Finsko 12:5 (3:3, 3:1, 6:1).