Česko - Švédsko 3:9České florbalistky prohrály na EFT vysoko se Švédskem

České florbalistky podlehly ve druhém vystoupení na domácím turnaji Euro Floorball Tour favorizovaným Švédkám 3:9. Po páteční výhře nad Švýcarskem tak utrpěly první ztrátu. V neděli od 13:00 čeká svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského duel s Finskem, ve kterém se bude hrát o druhé místo.

Češky držely s úřadujícími mistryněmi světa krok v první třetině. Vedly od páté minuty díky Krupnové. V polovině úvodní části Seveřanky vyrovnaly a rozhodly ve druhé třetině, kterou vyhrály 6:1. V závěrečném dějství navýšily rozdíl už na 9:2, v 58. minutě zkorigovala stav Sládečková.

Euro Floorball Tour žen v Praze
Česko - Švédsko 3:9 (1:1, 1:6, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Krupnová (Enenkelová), 35. Urbánková (Vojáčková), 58. Sládečková (Hyršlová) - 11. Johanssonová Delgadová (Wijková), 22. Jakobssonová (Hjortingová), 24. Larssonová (Andreasonová), 24. Krantzová (Jakobssonová), 29. Johanssonová Delgadová (Krantzová), 33. Varliová (Eiremová), 39. Jakobssonová (Wijková), 41. Andreasonová (Wibronová), 57. Eiremová (Mattsonová). Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 534.
Finsko - Švýcarsko 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)