Střešovice porazily Mladou Boleslav a vedou extraligu o sedm bodů

Florbalisté Tatranu Střešovice porazili ve šlágru 9. kola extraligy Mladou Boleslav 3:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulku už na sedm bodů právě před dnešním sokem a mistrovskými Vítkovicemi. Na hřišti Vítkovic se Tatran v repríze letošního superfinále představí v pondělí.

Kapitán florbalistů Chodova Matěj Jendrišák (vpravo) v souboji s Jaromírem Eklem z Mladé Boleslavi.

Proti Mladé Boleslavi získaly Střešovice mezi 24. a 29. minutou vedení 3:0 díky jedné trefě Martina Richtra a dvěma gólům Marka Vávra. Výsledek jen zkorigoval ještě ve druhé části Jan Jelínek. "První třetinu jsme soupeře zalekli. Ve druhé se náš výkon vylepšil a poctivou defenzivou jsme si došli pro prozatím nejtěžší body v sezoně," řekl trenér Střešovic Jiří Jakoubek oficiálním stránkám ČFbU.

"V utkání jsme byli více na míčku a měli více ze hry, bohužel jsme to nedokázali potvrdit brankami. S jedním gólem se nevyhrává. Byla to taktická bitva na obě strany. To důležitější utkání nás čeká ve čtvrtek a budeme to chtít Tatranu vrátit i s úroky," prohlásil kouč Mladé Boleslavi Jan Zahalka. Jeho tým vyzve Tatran doma v boji o postup do semifinále Poháru České pojišťovny.

AutoCont extraliga florbalistů - 9. kolo:
Tatran Střešovice - Mladá Boleslav 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky: 26. a 29. M. Vávra, 24. Richter - 37. Jelínek.
Sokol Pardubice - Sokol Královské Vinohrady 9:6 (1:2, 5:2, 3:2)
Branky: 4. a 47. Burian, 24. a 33. Zozulák, 35. a 47. Chmelař, 34. Janeček, 38. Teichman, 49. vlastní Dolejš - 3. a 23. Stuchlík, 32. a 59. Michalík, 16. Bína, 50. Mareš.
FbŠ Bohemians - FBC Liberec 14:5 (6:0, 2:2, 6:3)
Branky: 11. a 42. M. Šimek, 16. a 60. Čihák, 17. a 19. Mandík, 18. a 58. Šárka, 27. a 31. Zapletal, 52. a 58. Růžek, 15. Kisugite, 53. Bagin - 23., 33. a 60. Štěpánek, 48. Studený, 52. P. Ferdan.
Bulldogs Brno - JM Chodov 5:6 (2:1, 2:4, 1:1)
Branky: 2. Coufal, 6. O. Veselý, 40. Jakůbek, 40. M. Koutný, 45. J. Koutný - 1. a 34. Plíhal, 26. Bouša, 38. Strachota, 38. Pražan, 55. T. Vávra.
Sparta Praha - Panthers Otrokovice 6:4 (1:1, 0:1, 5:2)
Branky: 13., 56. a 59. Časar, 41. a 59. Vrána, 49. Svatoš - 38. a 53. Sovják, 5. Petřík, 41. Martin Nagy.