Mistrovské Vítkovice porazily v repríze finále lídra Střešovice

Florbalisté Tatranu Střešovice podlehli v 10. kole extraligy v repríze letošního superfinále na hřišti mistrovských Vítkovic 5:6 po samostatných nájezdech a utrpěli vůbec první ztrátu v sezoně. Náskok Tatranu v čele tabulky před druhou Mladou Boleslaví, která doma rozdrtila Pardubice 10:3, se snížil na pět bodů. Třetí Vítkovice mají o bod méně.

Ilustrační foto.

Střešovice v zápase plném zvratů otočily stav z 2:4 na 5:4, když se v 57. minutě podruhé trefil Marek Vávra, ale za 28 sekund vyrovnal Marek Matejčík a v rozstřelu rozhodl Lukáš Hájek. "Sahali jsme po třech bodech, nicméně vzhledem k průběhu je bod dobrý," řekl trenér Střešovic Jiří Jakoubek webu České florbalové unie.

"Oba týmy předvedly výkony na vysoké úrovni a byla spousta šancí po konstruktivních postupných útocích, což mě těší. Všechny tři třetiny byly vyrovnané, ofenzivní a bojovné," prohlásil kouč Vítkovic Michal Deus.

V dresu Bulldogs Brno se při výhře 11:6 v Liberci zaskvěl pěti body za tři branky a dvě asistence Jiří Koutný. O vítězství Chodova nad FBC Ostrava 7:4 se postaral čtyřmi góly David Bouša.

AutoCont extraliga florbalistů - 10. kolo:
FBC Liberec - Bulldogs Brno 6:11 (0:3, 3:3, 3:5)
Branky: 39., 45. a 48. P. Ferdan, 27. Studený, 38. Rondoš, 41. Vážný - 35., 39. a 60. J. Koutný, 5. a 54. Mendrek, 11. a 22. Ondráček, 49. a 58. Juhaňák, 20. Coufal, 43. Komenda.
1. SC Vítkovice - Tatran Střešovice 6:5 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 19. a rozhodující sam. nájezd Hájek, 16. Řezanina, 36. Veltšmíd, 42. Hubálek, 58. Matejčík - 29. a 57. M. Vávra, 9. Nushart, 45. Gruber, 51. Deutsch.
JM Chodov - FBC Ostrava 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)
Branky: 2., 9., 30. a 58. Bouša, 8. Havránek, 26. Mikeš, 49. Ondrušek - 49. a 56. Kašovský, 10. Krzyžanek, 27. Švajný.
Mladá Boleslav - Sokol Pardubice 10:3 (1:0, 3:1, 6:2)
Branky: 6. Curney, 31. Pluhař, 33. Rožnovják, 34. Jelínek, 48. T. Kadlec, 48. Tomáš Chroust, 51. Křenek, 57. Mátl, 59. Fojta, 59. Ludvík - 32. a 54. Krajcigr, 55. Teichman.
Panthers Otrokovice - FbŠ Bohemians 5:9 (1:2, 2:4, 2:3)
Branky: 13. a 25. Uhrinovský, 28. Graclík, 51. Sovják, 52. Petřík - 36. a 53. Kisugite, 22. a 54. Poláček, 24. a 54. Šárka, 1. Čihák, 10. Bagin, 29. Mandík.