Česko - Švýcarsko 2:2Češi trefili čtyřikrát tyčku, proti Švýcarsku se nakonec museli spokojit s remízou

Göteborg

Čeští florbalisté ve svém druhém utkání na světovém šampionátu v Göteborgu remizovali se Švýcarskem 2:2 a udrželi naději na přímý postup do čtvrtfinále i vítězství ve skupině B, což by znamenalo výhodnější pozici i pro případné semifinále. Švýcaři v první třetině dvakrát využili přesilovou hru, Češi čtyřikrát nastřelili tyčku a cenný bod týmu vystřelil až tři minuty před koncem Matěj Jendrišák.

Jiří Curney se raduje po proměněném nájezdu proti Švýcarům.

V úterý čeká české florbalisty Estonsko a Švýcaři se utkají s Norskem. Svěřenci trenérů Radima Cepka a Zdeňka Skužného mají stejně jako jejich dnešní soupeř tři body a k přímému postupu do čtvrtfinále jim stačí v úterním zápase s Estonskem bez ohledu na vývoj druhého duelu remíza.

V opatrném úvodu chyběly šance a v ojedinělé se objevil Mikeš, který dorážel před Pascalem Meierem. V polovině úvodní části hráli Češi v početní výhodě a v dobré pozici přestřelil Curney. Švýcaři byli v přesilovkách úspěšnější. V 17. minutě přesně s koncem Tokošova trestu se odrazil balónek na hůl Christopha Hofbauera, který zavěsil pod horní tyč.

Curneyho důležitý rychlý kontaktní gól

Při Mikešově vyloučení nejprve v oslabení zahrozil bekhendem Jendrišák, ale pak zakončil křížnou přihrávku Christopha Meiera Scalvinoni. Na druhé straně byl půl minuty před první pauzou faulován při zakončení Tomašík a Curney z trestného střílení snížil.

V úvodu druhého dějství byl blízko gólu při jubilejním 100. startu v reprezentaci po dorážce Sladký, vzápětí pálil Tomašík a další možnost měl Tokoš. Švýcaři drželi těsný náskok i při Gerberově vyloučení, při kterém se poprvé na turnaji dostal do hry také zkušený útočník Fridrich.

Na druhé straně minul krátce po návratu z trestné lavice Gerber. Největší šanci na vyrovnání měl v 35. minutě po kombinaci druhé formace Tomašík, který šel sám na Pascala Meiera, ale nepřekonal jej. Další možnost měl Curney. Kafka zastavil průnik Frioleta.

V třetí třetině nejprve hrozili Švýcaři, pak si vytvořila ve 47. minutě šance celá formace Tokoš, Sladký a Tomašík. Vzápětí sám před Kafkou přestřelil Scalvinoni. V 52. minutě trefil při Kuchenově vyloučení Tomašík pravou tyč. Gólem neskončila ani kombinace zakončená střelou Jendrišáka. Ten se ale dočkal v 57. minutě, kdy vybojoval balónek Deutsch a Jendrišák zamířil přesně.

Norové zdolali Estonsko

Florbalisté Norska zdolali ve svém druhém zápase ve skupině B Estonsko 4:2 a připsali si první bodový zisk. Po remíze České republiky se Švýcarskem potřebují Norové k přímému postupu do čtvrtfinále porazit v úterý Švýcary, jinak budou hrát předkolo play off proti lepšímu ze souboje mezi Slovenskem a USA. Horší z tohoto duelu o vítězství ve skupině C narazí na Estonsko, které skončí ve skupině čtvrté.

Ve skupině A uspěli v přímém boji o třetí pozici Lotyši, kteří zdolali Německo 5:3. Jejich soupeři vzejdou z tria Dánsko, Kanada, Austrálie.

Mistrovství světa florbalistů v Göteborgu:
Skupina B
Norsko - Estonsko 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky: 4. a 42. Jansson, 6. G. Evensen, 6. Ch. Nilsson - 35. Woiduma, 46. Pass.
Česko - Švýcarsko 2:2
Branky: 20. Curney (tr. střílení), 57. Jendrišák - 17. Hofbauer, 20. Scalvinoni. Rozhodčí: Skoog, Hamberg (oba Švýc.). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváci: 2413.
Lotyšsko - Německo 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky: 22. Ainars Juškevičs, 24. Arturs Jurševskis, 37. Savins, 50. Laivinš, 59. Abramovs - 6. M. Mucha, 33. Herlt, 51. Borth.