Slovensko - Česko 2:3 Florbalistky dál bez ztráty. Ale se Slovenkami to byl velký boj

Nitra

České florbalistky zdolaly v Nitře v kvalifikaci na prosincové mistrovství světa v Tampere domácí Slovensko 3:2 a zůstávají po třech zápasech bez ztráty bodu. Před 1114 diváky svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského dvakrát prohrávaly a zápas rozhodla v 57. minutě Hana Koníčková. Další utkání čeká Češky v sobotu od 15:00 proti Rusku.

Slovenky, vedené českým trenérem Jaroslavem Marksem, se v úvodu ubránily při vyloučení Patakyové a v osmé minutě se radovaly po trefě Košturiakové. Favorizované Češky následně nepřekonaly brankářku Mládenkovou ani při trestu Bobotové.

Dočkaly se až po pauze v 23. minutě, kdy vyrovnala Ratajová, ale hned za 41 vteřin vrátila Slovensku vedení Klapitová. V 29. minutě smazala ztrátu Vojáčková, ale devátý tým předloňského mistrovství světa v Brně a Ostravě stále držel naději na premiérový bodový zisk proti Česku. Semifinalistky posledního šampionátu ale nakonec slavily výhru díky Koníčkové.

"Moc se nám nedařilo. To, že se Slovenky dostaly do zápasu, vyplynulo spíše z naší hry, než že by byly opravdu lepší. Myslím, že na rozdíl od těch předchozích utkání jsme si vzadu moc nepomáhaly, nemluvily jsme na sebe tolik. Některé chyby pramenily i z toho, že jsme si nevěřily na míčku," řekl Koníčková serveru Český florbal.

Slovensko dokázalo ve čtvrtém vzájemném utkání s Českem uhrát nejtěsnější výsledek. Předtím Češky v září 2009 vyhrály 12:1, v prosinci 2012 zvítězily 15:1 a předloni v září 8:1.

Kvalifikace MS florbalistek - 3. evropská skupina v Nitře:
Slovensko - ČR 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Košturiaková (K. Hudáková), 23. Klapitová (Ferenčíková) - 23. Ratajová (Urbánková), 29. Vojáčková (Mlejnková), 57. Koníčková (Hubáčková). Rozhodčí: Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 1114.
Norsko - Itálie 13:1 (2:0, 5:0, 6:1)
Rusko - Velká Británie 15:1 (8:0, 5:0, 2:1)