Česko - Rusko 8:1 Florbalistky si lehce poradily s Ruskem a pojistily postup na MS

Nitra

České florbalistky porazily v Nitře v kvalifikaci mistrovství světa Rusko 8:1, zůstávají bez ztráty bodu a zajistily si účast na prosincovém turnaji v Tampere. Závěrečný duel čeká svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského v neděli od 13:00 proti Norsku.

České florbalistky, ilustrační foto.

Skóre otevřela v šesté minutě Sládečková a za 28 vteřin zvýšila Lacková. V polovině úvodní části sice snížila Salachovová, ale ve 13. minutě zvýšila druhou trefou v utkání Lacková a za dalších 44 vteřin se trefila Urbánková.

Favoritky hned v úvodu druhého dějství přidaly další trefy díky Mlejnkové a Polákové. Pak se ještě prosadila devět vteřin před koncem druhé části Bočanová a ve 47. minutě dovršila výsledek Ratajová.

Přes vysokou výhru nebyly Češky s výkonem proti desátému týmu předloňského mistrovství světa spokojené. "Rusky patří k lepším soupeřům v kvalifikaci. My jsme hrály tak na padesát pětasedmdesát procent a pořád se nemůžeme dostat do toho, jak jsme hrály (v listopadu) na Euro Floorball Tour v Praze. Furt to není ono a snad zítra ukážeme svoji hru," řekla útočnice Eliška Křížová.

Kvalifikace MS florbalistek - 3. evropská skupina v Nitře:
ČR - Rusko 8:1 (4:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Sládečková (Hyršlová), 6. Lacková (Křížová), 13. Lacková (Křížová), 14. Urbánková, 21. Mlejnková (Vojáčková), 23. Poláková, 40. A. Bočanová (Billá), 47. Ratajová (Enenkelová) - 11. Salachovová. Rozhodčí: Zorman, Zupančič (oba Slovin.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 227.
Velká Británie - Norsko 0:14 (0:5, 0:4, 0:5),
19:00 Slovensko - Itálie.