Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 4:5 SNStav série 0:1Mladá Boleslav a Vítkovice vstoupily úspěšně do semifinále

Florbalisté vítěze základní části Mladé Boleslavi a mistrovských Vítkovic vstoupili úspěšně do semifinálových sérií extraligy. Mladá Boleslav zdolala doma díky trefě Radka Gwuždže Bulldogs Brno 5:4 v prodloužení. Vítkovice v Praze na Vinohradech prohrávaly s Tatranem ještě v 53. minutě 1:4 a nakonec vyhrály 5:4 po samostatných nájezdech.

Ilustrační foto

Bulldogs vedli před 720 diváky nad favorizovanou Mladou Boleslaví 1:0 i 3:1, ale po obratu Mladé Boleslavi tři minuty před koncem vynutil prodloužení David Coufal. Po 43 vteřinách nastavení rozhodl v přesilovce Gwuždž. "Byl to zápas bez jakéhokoliv překvapení, takticky velmi svázaný. V prvních dvou třetinách jsme si vytvořili dostatek šancí k tomu, abychom zápas kontrolovali, ale nebyli jsme schopni je využít," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Zahalka oficiálním stránkám České florbalové unie.

"Naše velká hloupost v závěru nás stála první bod v sérii. První polovina se obešla bez větších nepřesností z naší strany, ve druhé jsme se bohužel nedokázali drobných chybiček vyvarovat," litoval trenér Bulldogs Jan Kadlec.

Tatran prohrával 0:1, pak otočil stav na 4:1, ale v závěru náskok ztratil. Vítkovice dokonaly obrat v nájezdech. "Dařilo se nám kontrolovat hru proti silnému soupeři, který z pěti našich technických přestupků potrestal hned čtyři. V závěru jsme ukázali velké odhodlání a hlad po vítězství," uvedl vítkovický trenér Michal Deus.

Extraliga florbalistů - semifinále play off; 1. zápasy:
Mladá Boleslav - Bulldogs Brno 5:4 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 41. a 44. Curney, 4. T. Kadlec, 39. P. Bouška, 61. Gwuždž - 19. a 36. Ondráček, 4. Hrazdira, 57. Coufal.
Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0)
Branky: 17. Ullmann, 22. Gruber, 49. Mayer, 52. Deutsch - 14. a 56. Šebesta, 53. Hájek, 56. Bräuer, rozhodující sam. nájezd Řezanina.
2. kolo play down; 1. zápas:
FBC Liberec - Sokol Královské Vinohrady 4:8 (0:1, 2:2, 2:5)
Branky: 24. L. Böhm, 31. Blažek, 48. Marek, 60. Studený - 36. a 42. Rossi, 8. Mareš, 21. Svoboda, 42. Z. Stuchlík, 51. Nigrin, 55. Záň, 58. O. Stuchlík.
Semifinále play off extraligy florbalistek - 1. zápasy:
Herbadent Praha 11 SJM - FbŠ Bohemians 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
Branky: 1., 6. a 28. Košturiaková, 12. Krupnová, 52. Slavíková, 59. Čapková - 31. Reischlová, 39. Hyršlová, 49. Veselá.
1. SC Vítkovice - TJ JM Chodov 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 6. a 30. Ratajová, 48. Šponiarová, 65. Sládečková - 43. Tučková, 47. Křížová, 49. Klímová.