Česko - Polsko 10:4Čeští florbalisté na juniorském MS lehce zvládli první překážku

Helsingborg

Čeští florbalisté na úvod juniorského mistrovství světa v Helsingborgu porazili outsidera základní skupiny A Polsko 10:4. Po dvou gólech vstřelili Jakub Kordoš a Adam Delong. Další zápas čeká svěřence trenéra Luďka Beneše ve čtvrtek od 19:15 s Norskem, který bude klíčový pro postup do semifinále.

Češi v polovině prvního utkání vedli nad Poláky už 6:0, poprvé se soupeř prosadil až v 38. minutě. Na snížení na 2:6 reagoval favorit rychlými dvěma trefami Pešata a Kašovského během 48 vteřin. 'Desítku' dovršil Delong dvě minuty před koncem.

MS juniorů ve florbalu v Helsingborgu (Švédsko), skupina A:
ČR - Polsko 10:4 (4:0, 4:3, 2:1)
Branky: 17. a 30. Kordoš, 31. a 58. Delong, 2. Němeček, 10. Mandík, 16. Beneš, 39. Pešat, 39. Kašovský, 43. Hoffer - 38. Miszewski, 38. Hamrol, 40. Dahlström, 53. Kozubal
Švédsko - Norsko 13:2 (6:1, 6:0, 1:1)