Mladá Boleslav zdolala v souboji o první místo Chodov

Florbalisté Mladé Boleslavi porazili ve šlágru 4. kola superligy po obratu v závěrečné třetině Chodov 4:3 a nadále si bez ztráty bodu drží vedení v tabulce. Pražané po první ztrátě nemohli přijít o druhou pozici, protože třetí Tatran Střešovice se představí v dalším souboji dosud neporažených celků na hřišti Bulldogs Brno až v pondělí.

Chodovu získal před 525 diváky vedení v úvodním dějství David Bouša a ve 24. minutě zvýšil Patrik Dóža, který za dalších 31 vteřin neproměnil trestné střílení. Mladá Boleslav mezi 51. a 53. minutou díky gólům Tomáše Chrousta, Jana Natova a Jiřího Courney otočila stav. V 58. minutě sice vyrovnal Martin Koutný, ale 51 sekund před koncem rozhodl Jiří Bouška.

"Po stažení na dvě pětky jsme měli na hřišti absolutní převahu a bylo to jen o naší trpělivost v zakončení, což jsme zvládli a kluky za to musím pochválit. Nebýt famózního Mücka v bráně, skončil zápas větších rozdílem," uvedl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera na oficiálních stránkách Českého florbalu.

"Ve třetí třetině potvrdil soupeř svoji kvalitu. Závěr byl strhující z obou stran. Myslím, že bychom si bod zasloužili, ale nemáme ho, tak jedem dál," řekl kouč Chodova David Podhráský.

Chuť si spravili po minulém debaklu v Mladé Boleslavi 1:15 hráči FbŠ Bohemians, kteří doma vyhráli nad FBC Ostrava 10:3. Vítkovice i díky hattricku Marka Matejčíka zvítězily 8:3 nad Pardubicemi, které nadále zůstávají bez bodu.

Tipsport superliga florbalistů - 4. kolo:
FbŠ Bohemians - FBC Ostrava 10:3 (2:1, 4:1, 4:1)
Branky: 7. a 50. Kuncman, 31. a 40. Kisugite, 53. a 60. Kopecký, 17. Forman, 24. Mandík, 40. Čihák, 53. Šárka - 16. Trulík, 32. Komačka, 49. Dombrovský.
1. SC Vítkovice - Sokol Pardubice 8:3 (3:1, 3:1, 2:1)
Branky: 2., 51. a 58. Matejčík, 28. a 33. Hájek, 10. Jastřembský, 19. Šebesta, 34. Řezanina - 14. Oubrecht, 25. Formánek, 41. Zozulák.
Panthers Otrokovice - Sparta Praha 2:8 (1:1, 1:2, 0:5)
Branky: 12. Martin Nagy, 23. Ťopek - 32. a 50. Marvánek, 41. a 57. Časar, 12. Martin Rebro, 27. Ujhelyi, 42. Svatoš, 59. Vrána.
Mladá Boleslav - Chodov 4:3 (0:1, 0:1, 4:1)
Branky: 51. Tomáš Chroust, 51. Natov, 53. Curney, 60. J. Bouška - 7. Bouša, 24. Dóža, 58. M. Koutný.