ČR - Finsko 3:6 Florbalisté prohráli na EFT v Brně i druhý zápas a jsou bez bodu

Čeští florbalisté ani ve druhém utkání na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Brně nebodovali a po porážce se Švédskem (1:9) podlehli i Finsku 3:6. V neděli svěřenci trenéra Radima Cepka budou hrát o první zisk a únik z posledního místa od 16:00 proti Švýcarsku.

Gólman Kafka v úvody pochytal šance Salina a Moilanena, ale v deváté minutě už Salinen otevřel skóre. Potom trefil Kukkola tyč a náskok úřadujících vicemistrů světa zvýšil Manninen. V 18. minutě snížil z trestného střílení Tokoš.

Finové měli i nadále více šancí, ale přesto mohl vyrovnat v úvodu druhé části Tokoš. Náskok hostů pak ale navýšili Töllikkö s Pfitznerem a v závěru druhého dějství upravil už na 5:1 ve vlastním oslabení Moilanen.

Ve 45. minutě se dočkali znovu gólu i Češi, když Curney zužitkoval přesilovou hru. V početní výhodě se trefil také na druhé straně Väänänen a porážku ve vlastním oslabení v 56. minutě zmírnil Podhráský.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Brně:
ČR - Finsko 3:6 (1:2, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Tokoš z trestného střílení, 45. Curney (Sladký), 56. Podhrádský (Jendrišák) - 9. Salin (Töllikkö), 15. Manninen (Junkkarinen), 24. Töllikkö (Mika Kohonen), 26. Pfitzner (Hakonen), 39. Moilanen (Kukkola), 52. Väänänen (Salin). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 2305.
Švýcarsko - Švédsko 5:12 (2:3, 1:3, 2:6).